Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

2022 – to był dobry rok dla biblioteki

Kilka książek
Katalog książek Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna dostępny jest na stronie internetowej biblioteki (Foto: pixabay.com)

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna właśnie zakończyła podsumowanie efektów pracy za miniony 2022 roku. Z radością przedstawiamy w liczbach nasze wspólne sukcesy.

Rok 2022 był kolejnym, w którym zanotowaliśmy wzrost liczby czytelników oraz liczby wypożyczeń. Statystyki biblioteczne wskazują, że 18,38% mieszkańców gminy korzystało z naszych bibliotek w 2022 r. Zarejestrowaliśmy łącznie 2 452 czytelników, którzy odwiedzili wypożyczalnie (łącznie z filiami) 15 825 razy oraz wypożyczyli 32 524 woluminów.

Wzbogaciliśmy swe zbiory o 1 363 woluminów za kwotę 35 388,83 zł, zaś książek w postaci darów przybyło nam 457 (za 2 345 zł). Zakupiliśmy 40 audiobooków za kwotę 938,35 zł.

Według zestawienia czytelnicy najchętniej sięgali po literaturę popularną: kryminały, powieści obyczajowe i romanse. Remigiusz Mrózautor kryminałów, thrillerów, horrorów, a nawet powieści historycznych i science fiction zajmuje niezmiennie pierwsze miejsce. Na kolejnym znajduje się Joanna Jax, którą mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece w Wiązownie na spotkaniu autorskim. Wasze serca serią “Siedem sióstr” zdobyła Lucinda Riley i tym samym znalazła się na trzecim miejscu w statystyce. Następnie plasują się: Nora Roberts, Ewa Cielesz, Agnieszka Krawczyk.

Wśród literatury dla dzieci przedszkolnych dużą popularnością cieszy się seria książeczek o Kici Koci Anity Głowińskiej, starsze dzieci uwielbiają czytać serię “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka.

Mając na uwadze edukację czytelniczą, podejmujemy wiele działań mających na celu kształtowanie nawyku czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Zorganizowaliśmy 92 wydarzenia, w których łącznie wzięło udział 3 446 uczestników. Część wydarzeń mieliśmy przyjemność współtworzyć z jednostkami organizacyjnymi Gminy Wiązowna. Serdecznie dziękujemy wszystkim za owocną i miłą współpracę.

Dziękujemy, za miniony wspólny rok. Mamy nadzieję, że w tym również będziecie nas odwiedzać z nie mniejszą niż dotychczas ochotą i częstotliwością. To ogromna przyjemność, móc Was gościć w bibliotecznych progach i wspólnie tworzyć klimat tego miejsca.

Marzena Kopka

Data opublikowania strony: 07/02/2023