bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gminne obchody

– „Wiwat maj! Trzeci Maj! Wiwat konstytucja!” – już po raz 231. obchodziliśmy rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej, czyli Konstytucji 3 Maja. Tego dnia spotkaliśmy się przed Kościołem Parafialnym pw. św. Wojciecha w Wiązownie, by wspólnie z mieszkańcami uczcić tę ważną rocznicę.

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy mszą świętą – w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych – celebrowaną przez ks. proboszcza Przemysława Maciosa w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha w Wiązownie.

Mieszkańcy i zaproszeni goście przybyli na to wydarzenie, otrzymali kotyliony patriotyczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie. Młodzi ludzie przygotowali również część artystyczną uroczystości. Barwne stylizowane stroje, śpiewy, recytacje, a także taniec z szarfami na zewnątrz świątyni, pokazały zaangażowanie dzieci oraz grona pedagogicznego.

Po uroczystej mszy, przybyli na obchody goście wzięli udział w pikniku pod sosnami na terenie przykościelnym. Kadra szkoły przygotowała dla wszystkich poczęstunek.

W oficjalnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Wiązowna udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele samorządu z Wójtem Gminy Wiązowna Januszem Budnym na czele, dyrektorzy oraz kierownicy jednostek pomocniczych, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Paulina Sokół

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie

Data opublikowania strony: 05/05/2022