mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

29. finał WOŚP. Zapraszamy 31 stycznia

29. finał WOŚP. Zapraszamy 31 stycznia

Sześć osób tworzących zespół muzyczy. Grają na skrzypcach i gitarach oraz śpiewają. w Tle plakaty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Podczas 29. finału WOŚP w Wiązownie zagra zespół Idylla (Foto: GOK)

Już 31  stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku, ze względu na obostrzenia, nasza impreza przyjmie inną formułę. Występy będzie można oglądać on-line. Tradycyjny kiermasz odbędzie się W Gminnym Parku Centrum w Wiązownie. Zaś naszych wolontariuszy zbierających datki spotkacie w różnych częściach gminy.

W tym roku hasłem przewodnim finału WOŚP jest: “Gramy z głową!”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie oddziałów dziecięcej: laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W ciągu 28. finału WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld zł i kupiła ponad 65 200 urządzeń.

Ze względu na pandemię tegoroczny finał będzie nietypowy. W dniu akcji WOŚP zapraszamy do obejrzenia występów na FB Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie: https://www.facebook.com/wiazowna.gok. Zobaczymy m.in.: pokaz tańca szkoły Fast Step, występ Dalili Chetouane i zespołu Idylla, pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez OSP Wiązowna.

Kiermasz na terenie Gminnego Parku Centrum w Wiązownie rozpocznie się odo godz. 13.00 i potrwa do godz. 16.00. Na stoiskach będzie można kupić np.: koszulki z logo WOŚP, worki – plecaki, zegarki, kalendarze oraz inne gadżety z logiem fundacji, jak również przedmioty przekazane przez mieszkańców m.in.: maskotki czy rękodzieło. Przygotowaliśmy również niespodzianki dla najmłodszych uczestników kiermaszu. Przypominamy, że będzie obowiązywał reżim sanitarny. Prosimy zabrać maseczki i  zachowywać dystans społeczny.

Wszyscy wolontariusze, którzy będą zbierać tego dnia pieniądze, będą posiadali identyfikatory i oznaczone puszki. Spotkamy ich w różnych miejscach naszej gminy, m.in.: przy kościołach w Wiązownie i Zakręcie, przy sklepie „Jarton” czy „Lewiatan” w Malcanowie.

Grajmy razem dla najbardziej potrzebujących!

Więcej informacji na  stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie oraz na FB GOK: https://www.youtube.com/watch?v=lEd2e4iXyco

Data opublikowania strony: 27/01/2021