bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

300 zł na wyprawkę. Wnioski tylko do końca listopada

Materiały szkolne dla dzieci
Program Dobry Start, gwarantuje 300 zł na wyprawkę szkolną na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat (FOTO: pixabay.com)

Raz w roku możesz dostać dodatkowe 300 zł dla swojego dziecka na szkolną wyprawkę. Zostało niespełna półtora miesiąca na złożenie wniosku. Dokument można składać tylko do końca listopada.

Programem jest objęty każdy uczeń, który spełnia dwa warunki: nie ukończył 20 lat lub 24 lat – jeśli ma specjalne orzeczenie. Program nie obejmuje zaś: dziecka w przedszkolu – w tym dziecka, które rozpoczyna roczne przygotowanie przedszkolne (zerówkę) w szkole lub przedszkolu oraz studentów.  

W ramach programu “Dobry Start” możesz złożyć wniosek przez internet (korzystając z portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia), za pomocą bankowości elektronicznej lub w formie papierowej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (Radiówek 25, 05-462 Wiązowna), tel./fax: 22 780 46 59 i 22 610 45 53.

Składając wypełniony wniosek, będziemy potrzebować dowodu osobistego lub paszportu. Wniosek składa jeden z rodziców/opiekunów. Jeśli dziecko nie pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym z obojgiem rodziców – pieniądze dostaje ten rodzic, który opiekuje się dzieckiem.  

Jak podaje serwis PAP, do końca września świadczenie przyznano 4,2 mln osobom. Na realizację programu do gmin trafiło w sumie 1,42 mld zł. Najwięcej środków trafiło do uczniów na Mazowszu (188,1 mln zł), na Śląsku (141 mln zł) oraz w Wielkopolsce (127 mln zł).

Więcej informacji na temat programu „Dobry Start” można znaleźć na stronie: www.obywatel.gov.pl.

Foto: pixabay.com

Data opublikowania strony: 22/10/2019