Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rekordowy 39. Półmaraton Wiązowski

To był rekordowy 39. Półmaraton Wiązowski. Prawie 2,8 tys. zawodników oraz zawodniczek z Polski i zagranicy stanęło na starcie imprezy. Pogoda dopisała. Bezchmurne niebo, brak porywistego wiatru i co chwila przebijające się słońce dodały biegaczom skrzydeł.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn Emil Dobrowolski (wielokrotny medalista mistrzostw Polski na długich dystansach) obronił tytuł sprzed roku i do mety dobiegł jako pierwszy z czasem 1:06:56. Podobnie jak przed rokiem jako drugi finiszował Marokańczyk Abderrahim Elasri (1:08:40), a na podium – jako trzeci – stanął Przemysław Dąbrowski z wynikiem 1:08:49.

W przypadku kobiet, jako pierwsza do mety przybiegła Izabela Trzaskalska (uczestniczka mistrzostw świata w Londynie), która uzyskała czas 1:12:38. To był rekord trasy. Druga była Aleksandra Lisowska – 1:14:03, a trzecia Angelika Mach – 1:15:37.

Tradycyjnie, oprócz rywalizacji na dystansie 21,097 km, odbył się też bieg na 5 km oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. Najszybsza na 5-kilometrowej trasie była Anna Gosk – 15:58 przed Ewą Jagielską – 16:23 i Ukrainką Julią Moroz – 16:59. Wśród mężczyzn triumfował Mariusz Giżyński – 14:38 przed Ukraińcem Andrzejem Starżyński 14:43 i Krzysztofem Wasiewiczem – 14:47.

Najlepszą biegaczką z Gminy Wiązowna okazała się Agnieszka Wójcik, zaś jeśli chodzi o mężczyzn – Krzysztof Bieniak.

Naszą imprezę swoją obecnością uświetnili byli olimpijczycy. W półmaratonie, mimo niedawnej operacji obojczyka, z numerem 1 startował czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Zajął w nim 63 miejsce z czasem 01:23:08. Dzięki temu wynikowi zajął III miejsce w kategorii 50-latków. Gośćmi honorowymi byli nasi olimpijczycy: zapaśnik Andrzej Supron, kajakarz Władysław Zieliński oraz  sztangista Kazimierz Czarnecki.

Półmaraton Wiązowski nie byłby tą samą imprezą bez rozegrania Biegów Dziecięcych i Młodzieżowych. Biegi te tradycyjnie już poszły na pierwszy ogień niedzielnych zmagań. W biegach wzięło udział prawie 500 zawodników i zawodniczek, a ich zwycięzcami zostali: Nathalie Sebiguli-Marishekome (Malcanów) i Maksymilian Działka (300 m), Hanna Jóźwicka (Michałówek) i Kostek Kącki (600 m), Zuzanna Łukowska i Dzmitry Prakapuk (1000 m) oraz Paulina Kander i Daniel Sierański (1500 m).

Wisienką na torcie był Bieg Krasnoludków dedykowany najmłodszym zawodnikom. Wzięło w nim udział 267 małych uczestników.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za to, że byliście z nami, że wsparliście akcję „Biegnę dla Hani” (1167 osób), że tego zimowego dnia po prostu chciało Wam się chcieć! To dzięki Wam i z myślą o Was możemy organizować kolejne edycje Półmaratonu Wiązowskiego.

Dziękujemy naszym niezawodnym Sponsorom i Partnerom za okazane wparcie, Wolontariuszom za poświęcony czas. Bez Was nie udałoby się zorganizować imprezy na takim poziomie.

Dziękujemy za fajnie spędzony czas i zapraszamy do Wiązowny, bo kolejny, jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski wystartuje 23 lutego 2020 r.  – już dziś serdecznie zapraszamy. Będzie się działo!

Foto: 1-20: M. Sosnowska, 20-26: A. Brewczyńska

Data opublikowania strony: 25/02/2019