Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

39. Półmaraton Wiązowski. Zmiany w organizacji ruchu

Już po raz 39 biegacze z Polski i Europy staną na starcie Półmaratonu Wiązowskiego. Z tego powodu 24 lutego część wiązowskich ulic będzie wyłączona z ruchu kołowego. Na skrzyżowaniach będą ustawione posterunki policji, a na bocznych drogach dojazdowych – patrole ochotniczych straży pożarnych i żandarmerii wojskowej.

Tradycyjnie start półmaratonu wyznaczyliśmy na ul. Kościelnej przy szkole w Wiązownie. Dalej zawodnicy pobiegną ulicami Pęclińską i Projektowaną do Żanęcina, a potem przez Dziechciniec, Malcanów, Lipowo do centrum Glinianki.

Powrót odbędzie się przez miejscowości Glinianka, Lipowo, Malcanów, Dziechciniec, Pęclin aż do mety przy szkole w Wiązownie. Aby umożliwić mieszkańcom dostosowanie swoich planów do zmian w ruchu drogowym wywołanych imprezą, poniżej znajdą Państwo informację o planowanych zamknięciach ulic i wyznaczonych objazdach.

Zmiany w organizacji ruchu

Skrzyżowanie ul. Kościelnej i Nadrzecznej – zamknięcie wylotu z ulicy Nadrzecznej w godz. 7.30 – 15.

Skrzyżowanie ul. Kościelnej i Sportowej – zamknięcie wylotu z ulicy Sportowej w godz. 7.30 – 15. Dojazd do kościoła przez: Wiązowna (ul. Boryszewska) – Stefanówka, Boryszew (ul. Żurawia) – Wiązowna (ul. Duchnowska).

Skrzyżowanie ul. Kościelnej i Pęclińskiej – zamknięcie ulicy Kościelnej w godz. 8.40 – 15.

Skrzyżowanie ul. Pęclińskiej i Sadowej – zamknięcie wylotu z ulicy Sadowej w godz. 11.15 – 15.

Skrzyżowanie ul. Pęclińskiej i Irysowej – zamknięcie wylotu z ulicy Irysowej w godz. 11.15 – 15.

Skrzyżowanie ul. Pęclińskiej i Projektowanej – zamknięcie ulicy Pęclińskiej o godz. 11.15.  Po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5 km, otwieramy ulicę Pęclińską, a zamykamy Projektowaną. Otwarcie o godz. 15.

Skrzyżowanie ul. Projektowanej i Malwy – zamknięcie wylotu z ulicy Malwy o godz. 11.15. Otwarcie po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5 km.

Skrzyżowanie ul. Projektowanej i Turystycznej – zamknięcie wylotu z ulicy Turystycznej o godz. 11.15. Otwarcie po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5 km.

Skrzyżowanie ul. Projektowanej i Spokojnej – zamknięcie wylotu z ulicy Projektowanej o godz. 11.15. Otwarcie po powrocie ostatniego zawodnika z biegu na 5 km.

Wyjazd z drogi wewnętrznej (między adresami ul. Spokojna 13 i 15). Zamknięcie wylotu z ulicy o godz. 11.15. Otwarcie (w kierunku Żanęcina) 10 minut, po przebiegnięciu ostatniego zawodnika biegu głównego.

Wyjazd z ulicy Cichej (przy dębie) – zamknięcie wylotu o godz. 11.15. Otwarcie (w kierunku Żanęcina) 10 min., po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.
Skrzyżowanie ulicy Spokojnej i Rajskiej – zamknięcie skrzyżowania od strony DK nr 17 o godz. 11.15.  Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Rajskiej, Cichej i Olszowej – zamknięcie skrzyżowania o godz. 11.15 (wóz OSP). Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Rajskiej i Akacji – zamknięcie ulicy Akacji o godz. 11.15. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Wyjazd z drogi wewnętrznej (naprzeciwko adresu ul. Majowa 144) – zamknięcie drogi wewnętrznej o godz. 11.15. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Majowa i Piaskowa (przy sklepie) – zamknięcie ulicy Piaskowej o godz. 11.15. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego.

Skrzyżowanie ulic Majowa i Dworska – zamknięcie skrzyżowania od ulicy Dworskiej o godz. 11.15.  Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego, zamknięcie skrzyżowania od ulicy Majowej i otwarcie trasy biegu w ulicę Dworską. Po powrocie ostatniego zawodnika po nawrocie – otwarcie skrzyżowania od ulicy Majowej.

Skrzyżowanie ulic Majowa i Miodowa – zamknięcie ulicy Miodowej o godz. 11.30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Mazowieckiej, Jeździeckiej i Żwirowej – zamknięcie skrzyżowania od ulic Jeździeckiej i Żwirowej o godzinie 11:30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Mazowieckiej i Kotliny – zamknięcie ulicy Kotliny za pomocą taśmy drogowej o godz. 11.30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wypoczynkowej – zamknięcie ulicy Wypoczynkowej o godz. 11.30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wierzbowej – zamknięcie ulicy Wierzbowej o godz. 11.30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Armii Krajowej i drogi prowadzącej do SUW Lipowo – zamknięcie drogi wewnętrznej o godz. 11.30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wypoczynkowej, Młodzieżowej, Ułańskiej – zamknięcie ulic Wypoczynkowej, Młodzieżowej, Ułańskiej o godz. 11.30. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Napoleońskiej i Łąkowej – zamknięcie ulicy Łąkowej w kierunku Woli Karczewskiej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Napoleońska i Kościelna – zamknięcie ulicy Kościelnej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Zamknięcie ulicy Topolowej za pomocą taśmy drogowej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Dworskiej i Kamiennej Górki – zamknięcie ulicy Kamiennej Górki o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Dworskiej i Bukowej – zamknięcie ulicy Bukowej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Dworskiej i Źródlanej – zamknięcie ulicy Źródlanej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Krótkiej i Podleśnej – zamknięcie ulicy Podleśnej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Krótkiej i Radosnej – zamknięcie ulicy Radosnej za pomocą taśmy drogowej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulic Zamkowa i Gościniec – zamknięcie ulicy Gościniec o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Pęclińskiej i wyjazdu z lasu (naprzeciwko ul. Superunek) – zamknięcie wyjazdu z lasu o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Pęclińskiej i Sarniej – zamknięcie ulicy Sarniej o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Skrzyżowanie ulicy Pęclińskiej i Osiedla Słoneczna – zamknięcie wjazdu na osiedle o godz. 12. Otwarcie skrzyżowania po przebiegnięciu ostatniego zawodnika z biegu głównego po nawrocie.

Więcej informacji o 39. Półmaratonie Wiązowskim na stronie: www.wiazownapolmaraton.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/polmaratonwiazowski/

Foto: M. Sosnowska

Data opublikowania strony: 15/02/2019