mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

40. Półmaraton Wiązowski. Wsparcie, które pozwala Wam biegać 

40. Półmaraton Wiązowski. Wsparcie, które pozwala Wam biegać 

Start 40. Półmaratonu Wiązowskiego
Start 40. Półmaratonu Wiązowskiego

Nie da się dziś zbudować profesjonalnej imprezy biegowej dla kilku tysięcy zawodników bez solidnego finansowania. Nawet z pomocą fantastycznych wolontariuszy nie sposób obsłużyć i zabezpieczyć takiego dużego wydarzenia. Nie bylibyśmy w stanie rozwijać półmaratonu bez wsparcia firm i ludzi biznesu, którzy – ufając nam – pomagają budować nasz profesjonalizm i rozwijać najstarszy zimowy półmaraton w Polsce. 

Dzięki współpracy z firmami, które rozumieją społeczną odpowiedzialność biznesu i samorządu, Półmaraton Wiązowski zyskał tak dobrą renomę w całej Polsce. Dzieje się to dzięki hojności przedsiębiorstw, które co roku są otwarte na potrzeby biegaczy. I dzięki ludziom, którzy tymi instytucjami na co dzień zarządzają. Ich wkład finansowy w organizację półmaratonu pozwala nam zadbać o bezpieczeństwo zawodników, zagwarantować profesjonalną obsługę, cenne nagrody oraz stworzyć atmosferę, do której chętnie wracają co roku biegacze z Polski i Europy. Bez tych ludzi, ich życzliwości i zaufania nie moglibyśmy w Wiązownie pielęgnować i rozwijać tradycji zdrowego, świadomego i rodzinnego spędzania wolnego czasu. Bo taki właśnie jest nasz półmaraton i biegi towarzyszące. Z tego słyniemy już nie tylko w naszej okolicy, ale w całym polskim środowisku biegowym.  

 W organizacji 40. Półmaratonu Wiązowskiego wsparli nas: 

SPONSORZY GENERALNI: 

KORPORACJA KGL S.A. – Od początku 2000 r. do końca 2019 r. istniała jako Marcato, a obecnie już jako Korporacja KGL wspiera rozwój firm, dostarczając im najwyższej jakości opakowania. Dzięki nowoczesnemu i zaawansowanemu parkowi maszynowemu, może realizować nawet najbardziej skomplikowane procesy technologiczne. 

CFE Polska Sp. z o.o. należąca do belgijskiego lidera Grupy CFE, istnieje na polskim rynku budowlanym od ponad 20 lat. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów przemysłowych, mieszkaniowych, handlowo-usługowych oraz hotelarskich realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów.  

RANK Progress S.A. – to dynamiczna firma inwestycyjno-deweloperska i lider w swoim segmencie rynku. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. 

POLSKIE SIECI ELEKTROENERGETYCZNE S.A. – odpowiadają za utrzymanie, eksploatację i rozwój systemu przesyłowego, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Do PSE należy 14 695 km linii oraz 106 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć. Na terenie gminy Wiązowna, PSE realizują budowę linii 400 kV relacji Kozienice – Miłosna.  

NIVETTE Sp. z o.o. – utytułowany, wielokrotnie nagradzany dealer samochodowy marek Mazda i Nissan. To także profesjonalny serwisant wszystkich marek samochodowych. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość świadczonych usług. 

WARBUD S.A.  – to jedna z największych firm budowlanych w Polsce, działająca na rynku od ponad 25 lat. Generalny wykonawca obiektów kubaturowych, infrastrukturalnych, przemysłowych, mieszkaniowych, służby zdrowia oraz projektów w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. 

CROSS Jeanswear Co. – firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą odzieży głównie jeansowej. Wysokiej jakości denim, organiczna bawełna czy naturalne skóry, używane do produkcji elementów garderoby nadają wyjątkowości każdej kolekcji. Obecnie jest jedną z najprężniej rozwijających się marek odzieżowych w Europie. 

SPONSORZY GŁÓWNI: 

TOMIRAF S.C. – przedsiębiorstwo z doświadczeniem w zakresie realizacji inwestycji drogowych. Spółka wyspecjalizowała się w budowie i konserwacji różnego rodzaju nawierzchni oraz szerokiej gamie prac, związanych z infrastrukturą drogową. 

CEETRUS POLSKA Sp. z o.o. – jest właścicielem, komercjalizatorem i zarządcą centrów handlowych Auchan. Firma posiada też bank ziemi o powierzchni ponad 200 ha, w 15 lokalizacjach w całej Polsce. Ceetrus Polska realizuje projekt centrum handlowo-rozrywkowego w Góraszce. 

ADIMEX Sp. z o.o. Sp.K. – przedsiębiorstwo specjalizujące się w usługach budowlanych i wykończeniowych. Posiada duże doświadczenie w zakresie prac tynkarskich oraz krycia dachów. 

BEST SECURITY sp.j. posiada koncesję w zakresie ochrony osób i mienia. Oferuje bogate doświadczenie, stabilny skład pracowników ochrony, konkurencyjne ceny oraz dostosowuje się do wymagań klienta w zakresie ochrony fizycznej. 

PKO Bank Polski S.A. – już od stu lat, jest ważną częścią polskiej gospodarki. Bezdyskusyjny lider branży finansowej i najcenniejsza spółka giełdowa. W ostatniej dekadzie skupia się na rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii. Dzięki temu z sukcesem wspiera cyfryzację kraju oraz rozwój Polski i Polaków. 

SuperDROB S.A. – firma od ponad 25 lat dostarcza produkty drobiowe. Swoje produkty eksportuje także do krajów Unii Europejskiej. Źródłem sukcesu marki SuperDrob jest smak i jakość produktów drobiowych. 

FUNDACJA SuperDROB USKRZYDLAMY – Misją fundacji jest działanie na rzecz dobra wspólnego, w tym na rzecz edukacji, kultury i nauki, wspieranie i rozwój młodych talentów oraz pomoc osobom najbardziej potrzebującym. 

DAKOMA Sp. z o.o. – ekspert w dziedzinie pielęgnacji skór. Prowadzi działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i doradztwa technicznego, profesjonalnej chemii do konserwacji obuwia i wyrobów skórzanych pod marką COCCINE. 

GRYCAN Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. sp.k. – producent lodów tworzonych z dużym doświadczeniem i zachowaniem tradycyjnych receptur. Obecnie oferuje kilkadziesiąt smaków lodów tradycyjnych i sorbetów z owoców sprzedawanych w pudełkach oraz szeroką ofertę deserów lodowych, kaw oraz ciast własnej produkcji. 

ASMA Polska S.A. – to jeden z wiodących producentów wyrobów poliuretanowych. Dzięki posiadaniu nowoczesnego laboratorium stale wprowadza innowacje i najnowocześniejsze technologie. Posiada ogromne doświadczenie w swojej branży. 

PREFAGBUD P.P.H.U. – firma specjalizuje się w produkcji stropów Teriva i betonowych bloczków fundamentowych. Na każ­dym eta­pie swo­jej dzia­łal­no­ści firma sta­wia na bar­dzo wy­soką ja­kość oraz przy­stępne ceny ofe­ro­wa­nych pro­duk­tów.  

KK-POL S.A. – dzięki dwóm zakładom w Polsce, w których produkuje stelaże podtynkowe i płytki przycisków, przebojem wdarła się do ścisłej czołówki największych producentów tej branży w Europie. 

POLSKAMP S.A. – lider produkcji farszu drobiowego, korzysta z najnowszych technologicznych i organizacyjnych rozwiązań. Posiada linię produkcyjną w pełni zautomatyzowaną i zrobotyzowaną wykluczającą bezpośredni kontakt człowieka z produktem w procesie produkcyjnym. 

P.P.H. KOTWICA – firma zajmuje się produkcją wyrobów mięsno-garmażeryjnych. Odbiorcami firmy są hurtownie spożywcze, sieci super i hipermarketów, grono lokalnych sklepów oraz klienci zagraniczni. 

STAROSTWO POWIATOWE W OTWOCKUPowiat Otwocki obejmuje 615 km kw. tuż za progiem Warszawy. W skład powiatu wchodzi osiem gmin: Celestynów, Józefów, Karczew, Kołbiel, Osieck, Otwock, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna. Potencjał rozwojowy powiatu lokuje go w czołówce wszystkich powiatów Polski. 

PIEKARNIA WANDA Sp. z o.o.Piekarnia oferuje rzemieślnicze wypieki: chleby i wyroby cukiernicze. Czerpie z bogatej tradycji sięgającej lat 30. ubiegłego wieku. Jej wyroby można kupić w Otwocku i okolicznych miejscowościach oraz w sklepach filialnych w Warszawie.

P. B. KRZYŚ firma deweloperska realizująca inwestycje na terenie Gminy Wiązowna.

P.H.U. LENDA firma z 20-letnim doświadczeniem w branży pokryć dachowych, świadcząca usługi dekarskie, a także budująca domy i mieszkania na terenie Gminy Wiązowna.

SPONSORZY WSPIERAJĄCY: 

FIDELTRONIK INIGO Sp. z o.o. – firma istnieje od 1999 r., posiada ugruntowaną, wieloletnią pozycję na polskim rynku bezprzewodowego zasilania awaryjnego. Posiada szeroką ofertę zasilaczy awaryjnych. 

DOZBUD Development Sp. z o.o. – firma deweloperska, działająca na rynku budowlanym od 24 lat. Od początku działalności firma wykazuje się dynamicznym rozwojem. Posiada certyfikaty nadane przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji. 

MARWELL Sp. z o.o.  – zajmuje się renowacją oraz bieżącym utrzymaniem boisk do piłki nożnej o nawierzchni z naturalnej trawy oraz boisk ze sztucznej nawierzchni. Prowadzi również usługi budowlane. 

PANATTONI EUROPE Sp. z o.o. – jest deweloperem powierzchni magazynowych, którego celem jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych. 

F. H. U. BRUK-BUD –  to rodzinna firma ze 100 % polskim kapitałem. Specjalizuje się w robotach drogowych. Dysponuje własnym zapleczem sprzętowo-technicznym oraz zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. 

CHANTAL  Sp. z o.o. – producent profesjonalnych wysokiej jakości kosmetyków do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów opartych na własnych, oryginalnych recepturach, które powstają z uwzględnieniem najnowszych światowych trendów. 

P.P.H.U. LEKARO – to polska firma rodzinna, która od 25 lat świadczy usługi oczyszczania miasta. Jej specjalnością jest odbiór odpadów komunalnych oraz ich przetwarzanie. Jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw tego typu w Polsce. 

GREEN SIDE s.c. – firma jest producentem i dostawcą materiałów technicznych z wieloletnim doświadczeniem w branży tekstylnej. Wieloletnia praca, zdobyta wiedza i doświadczenie pomogły stworzyć jej szeroką ofertę unikatowych produktów. 

REMIX s.c.Zakład rozbioru drobiu REMIX działa na rynku od ponad 20 lat. Nowe technologie w połączeniu z tradycyjnymi recepturami i metodami pozwalają uzyskać wyroby charakteryzujące się doskonałymi walorami smakowymi, czyniąc je tym samym poszukiwanymi przez konsumentów. 

TABIT Sp. z o.o. – to rodzinna manufaktura, która od 25 lat pielęgnuje sztukę tworzenia makaronu. Ich flagowa marka ,,Bartolini” z powodzeniem zdobywa co raz szersze uznanie w kraju i na świecie. 

MATMON – to tradycja produkcji dzianin futerkowych sięgająca 1985 roku. W swoim przedsiębiorstwie wprowadza ciągle nowe technologie i udoskonalenia procesów produkcyjnych. 

SADSZWEDOnależy do Stowarzyszenia Perfect Fruits®. To gospodarstwo sadownicze z wieloletnią tradycją i doświadczeniem popartym rzetelną wiedzą. Ich jabłka posiadają certyfikat IPO, który jest gwarancją, że owoce nie zawierają niepożądanych substancji chemicznych.  

NTT SYSTEM S.A. – największy polski producent komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Firma należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów, podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce.  

ARTEA Sp. z o.o.należy do litewskiej grupy kapitałowej NDX, UAB aktywnie działającej w branży baby food, pet food oraz spożywczej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. W swojej ofercie posiada markę przekąsek DayUp. 

SALA BANKIETOWA RAJ – to sala bankietowo-weselna w Dziechcińcu utrzymana w stylu pałacowo-dworkowym, romantyczna, elegancka, klimatyzowana. Organizuje przyjęcia weselne i okolicznościowe od 50 do 200 osób.  

WHEELER POLSKA Sp. z o.o. – dystrybutor rowerów marki Wheeler oraz akcesoriów rowerowych Acor i Polisport. 

Darczyńcy: 

HUTA SZKŁA GOSPODARCZEGO, HOTEL I RESTAURACJA RELAKS, JACEK WIŚNIEWSKI OGRODNICTWO, HOTEL BRANT, SIMADEX, MEGAL, JARTON, JANKIER MECHANIKA POJAZDOWA, SZKOŁA TAŃCA FAST-STEP.

Pozostali: 

ZAKŁADY PIEKARSKIE OSKROBA, BRACTWO STRZELCÓW KURKOWYCH „LECHITY”, LABORATORIUM KOSMETYCZNE DR IRENA ERIS, AUTO KOCZYK, PAW-BUD, TRADING oraz AUTO BINOL, STOWARZYSZENIE “WAWRZYNIOKI”, STOWARZYSZENIE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI GMINY WIĄZOWNA 

Nasza impreza nie byłaby taka, jak jest, również dzięki patronom honorowym. To szczególny rodzaj wyróżnienia przyznawany imprezom. Patronat w znaczny sposób podnosi rangę biegu i szczególny charakter. Dla nas to wielki zaszczyt, że honorowy patronat nad naszym wydarzeniem objęły najważniejsze instytucje w państwie oraz świecie sportowym: Ministerstwo Sportu, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Komitet Olimpijski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki 

Mieliśmy też wsparcie ze strony mediów, które pisały o nas w prasie oraz w sieci, jak również mówiły o nas na antenie. Dzięki nim informacje o naszym przedsięwzięciu budują naszą pozycję oraz zaufanie. Nasza impreza od samego początku miała patronów medialnych. I tak było w tym roku, a naszymi patronami medialnymi byli: Polsat News, „Super Express”, czasnabieganie.pl (dodatek do „Przeglądu Sportowego”), Radio Kolor, „Linia Otwocka”, „haloOtwock” „iOtwock”, naszemiasto.pl, Magazyn Bieganie, MaratonyPolskie.pl.

Naszym mecenasom, patronom i mediom ogromnie dziękujemy. A biegaczy zapraszamy do Wiązowny 28 lutego 2021 r.! 

Dyrektor biegu Anna Rosłaniec 

Data opublikowania strony: 24/03/2020