mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

41. Półmaraton Wiązowski. Moc długoletniej współpracy

41. Półmaraton Wiązowski. Moc długoletniej współpracy

Start 41. Półmaratonu Wiązowskiego
Start 41. Półmaratonu Wiązowskiego (Foto: M. Sosnowska)

Dziękujemy. To słowo, od którego musi zacząć się ten tekst. 41. Półmaraton Wiązowski, tak jak poprzednie edycje, nie odbyłby się bez wsparcia firm, instytucji, przedsiębiorców, którzy rozumieją istotę inwestycji w kulturę fizyczną i przedsięwzięcia integrujące lokalną społeczność. Na takich właśnie mecenasów mogliśmy liczyć po raz kolejny. Nasi sponsorzy nie zawiedli nawet po trudnym dla ich biznesów roku pandemii.

W czasach, w których biegi masowe są jedną z najpopularniejszych form wspólnego spędzania czasu, nie da się zorganizować imprezy na wysokim poziomie bez pieniędzy. Sfinansowanie wszystkiego z gminnej kasy byłoby niemożliwe, bowiem zawsze będziemy mieli pilniejsze potrzeby. Dzięki hojności naszych darczyńców mogliśmy po raz kolejny zapewnić zawodnikom bezpieczeństwo i komfort. Wkład finansowy sponsorów w organizację półmaratonu pozwala nam zagwarantować profesjonalną obsługę, nagrody oraz stworzyć atmosferę, dzięki której chętnie wracają do nas co roku biegacze z Polski i całego świata. Za każdym logotypem naszego sponsora stoją konkretni ludzie. Właściciele firm, prezesi, dyrektorzy, specjaliści od PR. Ludzie, którzy potrafią robić biznes i dzielić się zyskiem po to, by budować wartość społeczną. Dzięki takim ludziom możemy co roku organizować w Wiązownie wielkie święto sportu i rekreacji.

W organizacji 41. Półmaratonu Wiązowskiego wsparli nas:

Sponsorzy Generalni:

 • KORPORACJA KGL S.A. – Od początku 2000 r. do końca 2019 r. istniała jako Marcato, a obecnie już jako Korporacja KGL wspiera rozwój firm, dostarczając im najwyższej jakości opakowania. Dzięki nowoczesnemu i zaawansowanemu parkowi maszynowemu, może realizować nawet najbardziej skomplikowane procesy technologiczne.
 • CFE Polska Sp. z o.o. (CFE, PLOPSA, MONUMENT CAPITAL, MAJALAND) należąca do belgijskiego lidera Grupy CFE, istnieje na polskim rynku budowalnym od ponad 20 lat. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów przemysłowych, mieszkaniowych, handlowo-usługowych oraz hotelarskich realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów.
 • POLSKIE SIECI ELEKTROENERGETYCZNE S.A. „Partner Gminy Wiązowna” – Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie uzyskał grant w ramach programu prowadzonego przez PSE „Wzmocnij swoje otoczenie”. Polskie Sieci odpowiadają za utrzymanie, eksploatację i rozwój systemu przesyłowego, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Do PSE należy 14 695 km linii oraz 106 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć. Na terenie gminy Wiązowna, PSE realizują budowę linii 400 kV relacji Kozienice – Miłosna.
 • CROSS Jeanswear Co. – firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą odzieży głównie jeansowej. Wysokiej jakości denim, organiczna bawełna czy naturalne skóry, używane do produkcji elementów garderoby nadają wyjątkowości każdej kolekcji. Obecnie jest jedną z najprężniej rozwijających się marek odzieżowych w Europie.
 • STAROSTWO POWIATOWE W OTWOCKUPowiat Otwocki obejmuje 615 km kw. tuż za progiem Warszawy. Potencjał rozwojowy powiatu lokuje go w czołówce wszystkich powiatów Polski.
 • OSIEDLE MODRZEWIEpowstaje w Wiązownie. Jego wykonawcą jest rodzinna firma deweloperska zajmująca się budowami domów indywidualnych. Osiedle Modrzewie to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i wszystkich tych, którzy zmęczeni są miejskim zgiełkiem. W pięknej i cichej okolicy, w której powstaje, można wypocząć, odzyskać życiową równowagę, spędzić czas z najbliższymi.
 • OSIEDLE RUDKA – powstaje na terenie po dawnym ośrodku wypoczynkowym. Deweloper wsparł finansowo nasze wydarzenie.

Sponsorzy Główni: 

 • PKO Bank Polski S.A. – bezdyskusyjny lider branży finansowej i podstawowy dostawca usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów. To również technologiczny lider sektora bankowego nadający ton zmianom na rynku. Jest dostępny wszędzie tam, gdzie potrzebują tego klienci, oferuje usługi wykraczające poza tradycyjną bankowość. PKO Bank Polski towarzyszy Polakom w codziennym życiu, rozumie ich potrzeby, wspiera krajowe firmy i samorządy, co bezpośrednio wpływa na wzrost gospodarczy kraju i jakość życia społecznego.
 • NIVETTE  Sp. z o.o. – utytułowany, wielokrotnie nagradzany dealer samochodowy marek Mazda i Nissan. To także profesjonalny serwisant wszystkich marek samochodowych. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość świadczonych usług.
 • DOZBUD Development Sp. z o.o. – firma deweloperska, działająca na rynku budowlanym od 24 lat. Od początku działalności firma wykazuje się dynamicznym rozwojem. Posiada certyfikaty nadane przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji.
 • CEETRUS POLSKA Sp. z o.o. – jest właścicielem, komercjalizatorem i zarządcą centrów handlowych Auchan. Firma posiada też bank ziemi o powierzchni ponad 200 ha, w 15 lokalizacjach w całej Polsce. Ceetrus Polska realizuje projekt centrum handlowo-rozrywkowego w Góraszce.
 • WARBUD S.A. to jedna z największych firm budowlanych w Polsce, działająca na rynku od ponad 25 lat. Generalny wykonawca obiektów kubaturowych, infrastrukturalnych, przemysłowych, mieszkaniowych, służby zdrowia oraz projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
 • PIEKARNIA WANDA Sp. z o.o.oferuje rzemieślnicze wypieki: chleby i wyroby cukiernicze. Czerpie z bogatej tradycji sięgającej lat 30. ubiegłego wieku. Jej wyroby można kupić w Otwocku i na naszym targowisku w Wiązownie oraz w sklepach filialnych w Warszawie.
 • SuperDROB S.A. – firma od ponad 25 lat dostarcza produkty drobiowe. Swoje produkty eksportuje także do krajów Unii Europejskiej. Źródłem sukcesu marki SuperDrob jest smak i jakość produktów drobiowych.
 • FUNDACJA SuperDROB USKRZYDLAMYmisją fundacji jest działanie na rzecz dobra wspólnego, w tym na rzecz edukacji, kultury i nauki, wspieranie i rozwój młodych talentów oraz pomoc osobom najbardziej potrzebującym.
 • DAKOMA Sp. z o.o. – ekspert w dziedzinie pielęgnacji skór. Prowadzi działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i doradztwa technicznego, profesjonalnej chemii do konserwacji obuwia i wyrobów skórzanych pod marką COCCINE.
 • GRYCAN Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. sp.k. – producent lodów tworzonych z dużym doświadczeniem i zachowaniem tradycyjnych receptur. Obecnie oferuje kilkadziesiąt smaków lodów tradycyjnych i sorbetów z owoców sprzedawanych w pudełkach oraz szeroką ofertę deserów lodowych, kaw oraz ciast własnej produkcji.
 • PREFAGBUD P.P.H.U. – firma specjalizuje się w produkcji stropów Teriva i betonowych bloczków fundamentowych. Na każ­dym eta­pie swo­jej dzia­łal­no­ści firma sta­wia na bar­dzo wy­soką ja­kość oraz przy­stępne ceny ofe­ro­wa­nych pro­duk­tów.
 • RANK Progress S.A. – to dynamiczna firma inwestycyjno-deweloperska i lider w swoim segmencie rynku. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.
 • SZYBKA KOLEJ MIEJSKAjest samorządowym przewoźnikiem kolejowym i jednym z elementów Warszawskiego Transportu Publicznego. Świadczy usługi transportu pasażerskiego w ramach aglomeracji warszawskiej, na istniejących liniach zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
 • THE BODY SHOPjest oryginalną, naturalną oraz etyczną marką kosmetyczną. Szeroka gama produktów The Body Shop obejmuje kosmetyki pielęgnacyjne do ciała, twarzy oraz makijażu, a wśród nich także produkty wegetariańskie i wegańskie.

Sponsorzy Wspierający:

Darczyńcy:

 • HOTEL I RESTAURACJA RELAKS
 • HOTEL BRANT
 • JANKIER MECHANIKA POJAZDOWA
 • SZKOŁA TAŃCA FAST-STEP
 • MGAL Sp. z o.o.
 • BRACTWO STRZELCÓW KURKOWYCH “LECHITY”
 • AUTO KOCZYK
 • LABORATORIUM KOSMETYCZNE DR IRENA ERIS
 • STOWARZYSZENIE “WAWRZYNIOKI”
 • STOLMARK S.C.

Patroni Honorowi

Nasza impreza nie byłaby taka, jak jest, również dzięki patronom honorowym. To szczególny rodzaj wyróżnienia przyznawany imprezom. Patronat w znaczny sposób podnosi rangę biegu i szczególny charakter. Dla nas to wielki zaszczyt, że honorowy patronat nad naszym wydarzeniem obejmują najważniejsze instytucje w państwie oraz świecie sportowym. W tym roku: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki i Powiat Otwocki.

Patroni Medialni

Mamy też wsparcie ze strony mediów, które piszą o nas w prasie oraz w sieci, jak również mówią o nas na antenie. Dzięki nim informacje o naszym przedsięwzięciu budują naszą pozycję oraz zaufanie. A to w kolejnych latach pozwala pozyskiwać nowych biegaczy i sponsorów. Nasza impreza od samego początku miała patronów medialnych. I tak jest w tym roku, a naszymi patronami medialnymi są: Polsat News, czasnabieganie.pl (dodatek do “Przeglądu Sportowego”), Radio Kolor, “Linia Otwocka”, “haloOtwock”, “iOtwock”, Magazyn Bieganie, MaratonyPolskie.pl.

Dziękujemy: gospodarzowi imprezy – Szkole Podstawowej w Wiązownie i pozostałym placówkom oświatowym z terenu gminy, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Malcanowa, Glinianki i Wiązowny, Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku, komisariatowi w Józefowie i posterunkowi w Wiązownie, Oddziałowi Specjalnemu Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Wiązownie, Spółdzielni Socjalnej „Odmiana”, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Centrum Usług Wspólnych, KS ADVIT Wiązowna, Centrum Wolontariatu w Radiówku, mieszkańcom sołectw: Duchnów, Dziechciniec, Glinianka, Lipowo, Malcanów, Pęclin i Żanęcin oraz wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przy gotowanie wydarzenia.

Dziękujemy za okazane wparcie. To dzięki Wam możemy organizować kolejne edycje Półmaratonu Wiązowskiego na coraz to wyższym poziomie.

W imieniu Organizatorów

Anna Rosłaniec

Dyrektor Półmaratonu Wiązowskiego

Data opublikowania strony: 16/07/2021