bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

44. Półmaraton Wiązowski. Pierwsi w sezonie od 44 lat

„Było epicko!”, „Super impreza, świetna organizacja!”, „Pełen profesjonalizm”, „Piękny bieg” – to tylko kilka z setek wpisów, jak znalazły się na Facebooku po zakończeniu 44. Półmaratonu Wiązowskiego. Pogoda była wręcz wymarzona na zawody. 3581 – tylu zawodników stanęło na starcie biegów głównych 44. Półmaratonu Wiązowskiego. Na dystansie 21,0975 km pobiegło 2464 uczestników, zaś w Wiązowskiej 5-tce - 1117. W Biegach Młodych wzięło udział 455 zawodników.

Na mecie biegu głównego wśród mężczyzn jako pierwszy z czasem 1:04:31 stanął Kamil Jastrzębski. Drugie miejsce zajął Bogdan Semenevych z czasem 1:04:46, a Andrzej Rogiewicz trzecie – z czasem 01:05:17. Wśród kobiet triumfowała Natalia Semenevych z czasem 1:15:30, jako druga dobiegła Emilia Mazek z czasem 1:17:23, a trzecia – Izabela Parszczyńska z czasem 1:17:23.

Wśród zwycięzców Wiązowskiej 5-tki znaleźli się: Adam Głogowski (14:40), Michał Żuchowski (14:50) i Filip Babik (14:58). Najszybszymi biegaczkami były: Izabela Paszkiewicz (16:14), Martyna Masłowska (16:43) oraz Beata Klimek (16:57). Najszybszymi biegaczami z Gminy Wiązowna okazali się Agnieszka Talacha i Jacek Wysmułek.

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych jak zwykle pełnili służbę podczas wydarzenia. Dwóch z nich – druh Zbigniew Mnich (Glinianka) i Rafał Kędzierski (Wiązowna) przebiegli 44. Półmaraton Wiązowski, a jeden – druh Michał Zawadka (Glinianka) – Wiązowską 5-tkę w pełnym strażackim rynsztunku. Jaki to trud wiedzą Ci, którzy mieli okazję dźwigać ten ciężar na plecach, o mundurze i butach nie wspominając.

W klasyfikacji drużynowej na najwyższym podium znalazł się Czarnecki Run Team (14:16:15), drugi był Dream Team wokół Łysej Góry (14:48:10), a trzeci Team ZabieganeDni (14:49:18). Placówką, która wystawiła najliczniejszą reprezentację w Biegach Młodych, była Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego z Malcanowa.

W Biegu Młodych na 300 m wśród dziewczynek najszybsza był Łucja Konopka, a wśród chłopców: Igor Żołądek. Bieg na 600 m wśród dziewczynek wygrała: Zofia Olszewska, zaś wśród chłopców: Adam Chruściel. Na 1000 m wśród dziewczynek najszybsza była: Maja Podolska, a wśród chłopców: Witold Przybylski.

Dystans 1500 w zawrotnym tempie pokonała: Lena Duraj , zaś wśród chłopców na mecie pierwszy był: Kacper Syguła. W Biegu Młodych na 2000 m (to nowy dystans, który pojawił się w 2023 r.) wśród dziewczynek najszybsze był: Anita Szczygielska, a wśród chłopców: Jakub Słomiński. Wyniki wszystkich biegów można znaleźć na stronie www.wyniki.datasport.pl

Najmłodsi uczestnicy naszej imprezy stanęli na starcie 31. Biegu Krasnoludków. Wzięło w nim udział ponad 260 maluchów. Jak zwykle radości było co niemiara. Na mecie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz maskotki.

W pracy przy organizacji biegu i zabezpieczeniu zawodników pomagało nam w tym roku blisko 500 wolontariuszy oraz blisko 200 osób reprezentujących służby mundurowe: policjantów, druhów z OSP oraz żandarmów. Dla uczestników biegów swoje gościnne progi po raz kolejny otworzyła Szkoła Podstawowa im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie.

 

Brawo dla Was!

Nasi zawodnicy byli zachwyceni zarówno samym wydarzeniem, jak i obsługą oraz dopingiem, jaki zgotowali im nasi mieszkańcy na trasie. A oto tylko kilka z licznych komentarzy, jakie pojawił się na profilu FB Półmaratonu Wiązowskiego:

Ania skawińska: Najlepsza impreza biegowa! Organizatorzy, strefy kibica, wolontariusze, najwyższy poziom. A dzisiejsza pogoda, jak marzenie! Razem z Wami już od 10 lat ale w tym roku MISTRZOSTWO ŚWIATA.

Krzysztof Wojtczak: Gratulacje za świetną organizacje! Byłem pierwszy raz u Was i uważam, że jest to topowy półmaraton w skali naszego kraju! Brawo 10/10.

Elżbieta Tuczyńska: Piękna pogoda to była nagroda za to, jakie macie podejście i w jaki sposób jest przygotowana impreza biegowa… WIELKIE DZIĘKI DLA WIĄZOWNY I WSZYSTKIM MIEJSCOWOŚCIĄ PO CAŁEJ TRASIE… jesteście wzorem do innych organizatorów.

Agata Kukowka: Gratulacje za wspaniałą organizację, zwłaszcza Biegu Młodych. Pełen profesjonalizm, troska o bezpieczeństwo uczestników, inni mogliby się od Was dużo nauczyć.

Magdalena Kowalska: Brawo dla Was! Świetna organizacja, każda zaangażowana osoba wiedziała, co i po co robi, pomagając zawodnikom przed startem, w trakcie i po. Wspaniali kibice z bardzo pomysłową scenografią poszczególnych stref kibica. I pogoda – bajkowa. Wiązowna brawo!

Beata Adamczyk-Nowak: Byłam drugi raz i nie zawiodłam się! Wspaniała organizacja, ogrom kibiców, wolontariuszy, pyszny posiłek regeneracyjny, fajny pakiet. Świetni ścigacze, cudowna atmosfera wśród biegaczy. Kocham Pana Rapera!

Wsparcie, które pozwala biegać

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia, jakiego co roku udzielają nam partnerzy. W organizacji 44. Półmaratonu Wiązowskiego wsparli nas:

Partnerzy Generalni: BANK PEKAO S.A., MAZOWSZE SERCE POLSKI– partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, CROSS JEANSWEAR, KORPORACJA KGL S.A., MAJALAND, PROJEKT GÓRASZKAOSIEDLE MODRZEWIEWKDZIKHYDRODUKT  Sp. z o.o.

Partnerzy Główni: DAKOMA Sp. z o.o., VITARADEKAŻDA PUSZKA CENNA i NIVETTE.

Partnerzy Wspierający: PIEKARNIA WANDA Sp. z o.o., POL-MET, TOMIRAF S.C.GAZ-SYSTEM,  POWIAT OTWOCKI, ASMA Polska S.A. TOYOTA RADOŚĆ, BANK SPÓŁDZIELCZY W OTWOCKU, MERCURE HOTEL BRANT, KK-POL S.A., WHEELER POLSKA Sp. z o.o., PREFAGBUD P.P.H.U., PAZIO BETON, GMF GROUP WIŚNIEWSCY oraz ATS DISPLAY.

Darczyńcy: SZKOŁA TAŃCA FAST-STEP, P.H.U. JANKIER KATARZYNA GAŃKO, SuperDROB S.A.,BRACTWO STRZELCÓW KURKOWYCH LECHITY, CHANTAL Sp. z o.o., HOTEL RELAKS, ARTES MEBLE i WNĘTRZA.

Dzięki naszym sponsorom, patronom i darczyńcom możemy zawodnikom zagwarantować profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo, cenne nagrody oraz stworzyć atmosferę, do której chętnie wracają co roku. 

Dla nas to wielki zaszczyt, że honorowy patronat nad naszym wydarzeniem objęły najważniejsze instytucje w państwie oraz świecie sportowym. W tym roku to: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Polski Komitet Olimpijski.   

W tym roku naszymi patronami medialnymi byli stacja telewizyjna Polsat News oraz tygodniki i portale lokalne “Tygodnik Regionalny” i “iOtwock”. 

Dzięki naszym sponsorom, patronom i darczyńcom możemy zawodnikom zagwarantować profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo, cenne nagrody oraz stworzyć atmosferę, do której chętnie wracają co roku. 

Dziękujemy i zapraszamy na 44. Półmaraton Wiązowski, który odbędzie się 25 lutego 2024 r.! 

Data opublikowania strony: 26/02/2024