Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rodzeństwo Sokołowskich laureatami kilku konkursów

Pod koniec 2022 r. rodzeństwo Sokołowskich wzięło udział w jesiennej edycji internetowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki DIGI-FORM-ART w kategorii Vocal LIVE. Felicyta i Felicjan jako Szczęśliwe Dzieciaki otrzymali tytuł I Laureata, a Benedykt – III Laureata.

Miesiąc temu w dworku Reymontówka w Chlewiskach odbył się lokalny etap III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. St. Jopka. Jury pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wyłoniło po jednym soliście z czterech grup wiekowych do wiosennego II etapu, wśród nich Felę i jej mamę, które wykonywały piosenki z repertuaru zespołu Mazowsze częściowo z fagotowym towarzyszeniem Felka i fletowym Feli.

Podtrzymując tradycje kolędowania, z XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach rodzina przywiozła: dwie I Nagrody (wśród zespołów rodzinnych oraz dorosłych solistów), a trio Szczęśliwe Dzieciaki – II Nagrodę, najwyższą przyznaną wśród zespołów instrumentalnych. Podczas tegorocznego finału 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie Sokołowscy otrzymali wyróżnienie w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych – występując pod nową marką DĘCI NIENADĘCI.

Fela i Felek jeszcze powrócą w duecie jako Szczęśliwe Dzieciaki, jednak poszerzanie składu daje większe możliwości aranżacyjne. Nowa nazwa odnosi się do grupy instrumentów, na jakich teraz uczy się grać troje stypendystów, którzy poza fletem, fagotem i obojem sięgają podczas występów po gitarę, skrzypce, instrumenty klawiszowe i perkusyjne, jak również wykonują a cappella utwory kilkugłosowe.

Dzięki rozwijaniu wspólnego muzykowania dzieci dalej są szczęśliwe, ale też pokorne wobec tego, co trzeba systematycznie rozwijać. Inaczej trudno spodziewać się takich efektów jak przyznany kilka dni temu Felicjanowi – po zaledwie kilku miesiącach pracy z nowym instrumentem – „Złoty fagot” na 7. Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym w Wadowicach.

Monika Sokołowska

Data opublikowania strony: 19/01/2023