Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

80 lat na rzecz tradycji. Jubileusz KGW Glinianka

Niedzielne popołudnie 26 listopada było okazją do nagrodzenia tych, którzy dla tradycji regionu zrobiły i robią wiele. Członkinie gliniańskiego koła gospodyń wiejskich, które istnieje od 80 lat, to kobiety wielu talentów – śpiewają, gotują i pieką, wspierają organizację lokalnych uroczystości edukują kolejne pokolenia młodych ludzi.

Za to wszystko były wielokrotnie nagradzane, m.in. przez Marszałka Województwa Mazowieckiego czy Wójta Gminy Wiązowna. Ten ostatni przyznał im najważniejszą nagrodę właśnie w tym roku podczas listopadowego Forum Gospodarczego Gminy Wiązowna (hiperłącze do wydarzenia). KGW Glinianka otrzymało „Złote Wiąza” w kategorii „Lider ekonomii społecznej”.

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Gliniance został przygotowany przez kadrę Pawilonu Kultury.  Były przemówienia, gratulacje i życzenia. Jednak przede wszystkim odbył się wernisaż wystawy zdjęć portretowych naszych jubilatek oraz premiera filmu “Dwie twarze”. “Dwie twarze” to dokument ukazujący istotę działalności koła gospodyń, przywiązanie do tradycji, chęć jej podtrzymania. Marianna Grzenda, Irena Nowak, Monika Zgutka, Renata Kalińska i Helena Papis opowiadają swoje prywatne historie – początki w KGW, rodzinne opowieści, sukcesy i tęsknoty, których doświadczają będąc w kole. To także obraz o tym, że bycie częścią tego koła, to bycie kimś innym, to posiadanie drugiej tożsamości, to możliwość przemiany wraz z założeniem kostiumu. Na koniec, to także nadzieja na kolejne lata wspólnego działania i rozwój.

Zdjęcia wykonane podczas sesji przez Łukasza Murgrabię można jeszcze przez kilka najbliższych dni oglądać na sali widowiskowej Pawilonu Kultury w godzinach otwarcia. Serdecznie zapraszamy.

Data opublikowania strony: 01/12/2023