Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Absurd nie czytać”. Noc Bibliotek w Duchnowie

W pierwszej części wydarzenia publiczność obejrzała spektakl „Indiańska legenda”
W pierwszej części wydarzenia publiczność obejrzała spektakl „Indiańska legenda” w wykonaniu aktorów Teatru Dobrego Serca z Warszawy (Foto: Filia biblioteki w Duchnowie)

„Absurd nie czytać” - pod takim hasłem odbyła się Noc Bibliotek w filii w Duchnowie, zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna. Przybyli na wydarzenie rodzice wraz z dziećmi twórczo spędziły czas w naszej bibliotece.

Wieczór rozpoczął się uroczystym powitaniem przybyłych gości oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Zaprojektuj zakładkę do książki z wybranym Patronem Roku 2023”. Nagrodzeni projektanci otrzymali z rąk dyrektor biblioteki obiecane pakiety zakładek własnego autorstwa. 

W pierwszej części wydarzenia publiczność obejrzała spektakl „Indiańska legenda” w wykonaniu aktorów Teatru Dobrego Serca z Warszawy. Bajka bogata w muzykę i tańce zaczarowała wszystkich zgromadzonych w sali Duchnowskiego Domu Kultury. Przedstawienie niosło ze sobą wartościowy morał. Tym razem o zgodzie, która buduje oraz o prawdzie i miłości, która zawsze zwycięża.  

W kolejnej odsłonie programu najmłodsi spotkali się w bibliotece z bohaterami bajki „Psi patrol” Marschalem i Chasem. To była żywa niespodzianka i wielka radość dla najmłodszych. Fascynacja postaciami uruchomiła lawinę pamiątkowych zdjęć, które zapewne trafią do rodzinnych albumów.  

Przyjęłyśmy tego dnia także do grona czytelników kolejne dzieci w wieku przedszkolnym, które otrzymały karty Małego Czytelnika, książki prezenty i kolorowe naklejki. Wszystko to w ramach projektu Mała Książka Wielki Człowiek.  

Miłośnicy przyrody podczas ostatniego panelu „Nocy Biblioteki 2023” spotkali się z sowami, które przybyły na spotkanie z doświadczonym technikiem weterynarii z uprawnieniami sokolniczymi. Dzięki współpracy z Uprzejmym Łosiem Kids dzieci zobaczyły i poznały sokoła wędrownego, sowę płomykówkę i puchacza zwyczajnego. Zachwyty, achy i echy mieszały się z płynącymi ze sceny ciekawostkami o ptasiej naturze. 

Takie są właśnie Noce Bibliotek. Pełne pozytywnych wrażeń, uśmiechu i dziecięcego szczęścia. Pozostają niezapomniane, bo spędzone między książkami i z rodzicami. 

Dorota Bortkiewicz 

 

Data opublikowania strony: 10/10/2023