mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Akademia Nauki”. Podsumowanie projektu w szkole w Gliniance

„Akademia Nauki”. Podsumowanie projektu w szkole w Gliniance

Na początku czerwca klasy drugie odwiedziły warszawskie ZOO. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu unijnego "Akademia Nauki". W ogrodzie zoologicznym czekało na dzieci dużo atrakcji.

Zobaczyły wiele gatunków zwierząt i poznały środowisko ich życia. Poszerzyły wiedzę na ich temat. Zapoznały się z gatunkami zagrożonymi wyginięciem. Obejrzały ciekawe wystawy przyrodnicze. Ciekawie i aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu, wśród pięknej przyrody. Na zakończenie wycieczki uczestnicy zjedli pyszny obiad w letnim ogródku uroczej restauracji. To był mile spędzony czas.

W ramach realizacji projektu „Akademia Nauki” w partnerstwie z firmą „Mały Inżynier” uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.

Uczniowie w dwóch grupach , prowadzeni przez przewodników zgłębiali tajniki przedziwnego świata flory. Na przykładzie akacji dowiedzieli się, w jaki sposób rośliny dostosowują się do życia w trudnych warunkach. Przemierzając ustronne zakamarki ogrodu uczniowie wsłuchali się w różnorodne odgłosy przyrody.

Ścieżka edukacyjna doprowadziła także zwiedzających do roślinności polskich gór, gdzie można było odczuć klimat wysokogórski wspinając się po skalistym zboczu. Uczniowie obejrzeli także świat dżungli oraz pustynną roślinność w oranżerii.

Największy podziw wzbudziła aleja pełna różaneczników, w wielu przepięknych barwach o łagodnej woni. Przewodnik interesująco opowiadał o roślinach i warunkach, w jakich najlepiej wzrastają.

Na koniec każdy uczeń posadził swoją roślinkę w doniczce i zabrał ją do domu.

Po intensywnym zwiedzaniu na uczestników wycieczki czekał obiad w pobliskiej kawiarence. Przez cały czas pobytu w Powsinie towarzyszyła nam przepiękna, wiosenna pogoda.  Cała  wycieczka była sfinansowana ze środków wspomnianego na początku projektu, realizowanego w Szkole Podstawowej w Gliniance.

Katarzyna Dziewulska

Data opublikowania strony: 10/06/2022