mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Akcja Biała Wstążka 2021. “Różne barwy przemocy”

Akcja Biała Wstążka 2021. “Różne barwy przemocy”

Niebieskie tło. Ręce trzymające białe misia. Napis "Różne barwy przemocy" akcja Biała Wstążka 2021 w Gminie Wiązowna
Już 25 listopada ruszamy z kolejną akcją "Biała Wstążka 2021". Razem sprzeciwmy się przemocy!

„16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć” to międzynarodowa akcja, której celem jest eliminacja przemocy. Jednym z jej elementów jest kampania „Biała wstążka”, którą po raz trzeci będziemy organizować w naszej gminie. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału i w dniach od 25 listopada do 10 grudnia do przypięcia białej wstążki jako znaku naszego sprzeciwu wobec przemocy.

Kampania „16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć” trwa od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka). W kampanii co roku bierze udział wiele organizacji w 158 krajach.

Jednym z elementów Białej Wstążki – jest ogólnoświatowa akcja angażująca mężczyzn, ale nie tylko, do włączenia się w działania przeciw przemocy wobec kobiet. Kampanię zainicjowano w 1991 r. w Kanadzie, po wydarzeniach, do jakich doszło z 6 grudnia 1989 r. w Montrealu. Wtedy to Marc LEPINE zastrzelił 14 studentek. Po masakrze ok. 100 tys. mężczyzn na znak sprzeciwu wobec jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet przypięło do ubrań białą wstążkę. Co roku w rocznicę tych wydarzeń odbywają się kampanie, przemarsze i akcje pod znakiem białej wstążki.

Już po raz trzeci na terenie gminy Wiązowna odbędzie się akcja „Biała Wstążka”. Tym razem pod hasłem „Różne barwy przemocy”. Zapraszamy wszystkich do dołączenia do akcji. Jeśli kierujesz instytucją publiczną, działasz w organizacji pozarządowej czy wspólnie ze znajomymi chcesz zrobić coś, co można włączyć do gminnej kampanii, zgłoś się do nas. Propozycje można przesyłać na adres: i.trzaska@wiazowna.pl. Dołączymy je do harmonogramu wydarzeń, które opublikujemy na naszej stronie oraz w wydarzeniu na FB.

Już ogłosiliśmy konkurs przeciwko przemocy #LepiejPrzytul “Różne barwy przemocy”. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny z naszej gminy do udziału. Pokażcie różne barwy – oblicza przemocy i sprawcze siły (miłość, przyjaźń, dobro, wiarę, nadzieję, współczucie), które ją zmieniają. Więcej informacji w materiale: Konkurs #LepiejPrzytul “Różne barwy przemocy”. Zgłoś pracę

Wszystkie informacje o kampanii dostępne będą na naszej stronie i na stronach poszczególnych organizatorów. Harmonogram akcji znajduje się pod tekstem.

Data opublikowania strony: 09/11/2021