Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Akcja krwiodawstwa. Oddaj krew w Wiązownie 3 czerwca

Prawie każdy z nas w prosty sposób może ocalić komuś życie. Jak? Wystarczy podzielić się swoją krwią. Grupa Turystyczno-Motocyklowa zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 3 czerwca w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie.

Rejestracja krwiodawców rusza o godz. 9.00. Wśród osób, które oddadzą krew, rozlosowane zostaną nagrody – rowery. W programie wydarzenia przewidziano także animacje i upominki dla najmłodszych, dmuchańce oraz występ DJ-a.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg oraz małoletni powyżej lat trzynastu (pod pewnymi warunkami), jak również osoby w wieku powyżej 65 lat, które dotychczas systematycznie oddawały krew, ale po uzyskaniu zgody lekarza.

Dawcą nie mogą być osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy m.in. były badane endoskopowo, przeszły zabieg chirurgiczny lub transfuzję krwi; miały zastosowaną akupunkturę, przekłuwały uszy lub robiły sobie tatuaż; miały kontakt z osobami, które zapadły na choroby zakaźne lub które przeszły niektóre szczepienia, np. przeciwko żółtaczce lub wściekliźnie. Dyskwalifikuje również przebycie lub posiadanie niektórych chorób. Nie można oddawać krwi, będąc pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz w stanie nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Więcej informacji na temat oddawania krwi znaleźć można na stronie: www.darkrwi.info.pl.

Akcja krwiodawstwa 3 czerwca w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie w godz. 9.00 - 13.00

Data opublikowania strony: 29/05/2023