Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Akcja Segregacja – 2x więcej, 2x czyściej!”

Sprzątanie świata

Jubileuszowa – 25 edycja akcji Sprzątania Świata przebiegła pod hasłem „Akcja Segregacja – 2x więcej, 2x czyściej!” Jak co roku, pełni zaangażowania mieszkańcy gminy Wiązowna uzbrojeni w worki i rękawiczki posprzątali teren wokół swoich posesji, placówek oświatowych, boisk sportowych i wiele innych miejsc.

Udział w akcji wzięli uczniowie i opiekunowie ze Szkół Podstawowych w Gliniance, Wiązownie, Zakręcie i Malcanowie, jak również przedszkolaki z przedszkoli „Misia Uszatka” i „Kangurek” w Wiązownie, Gminnego Przedszkola w Zakręcie oraz przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie. Do akcji zaangażowali się również mieszkańcy sześciu sołectw: Kopek, Izabeli, Malcanowa, Rzakty, Woli Karczewskiej oraz Zakrętu. Nie zabrakło również grup indywidualnych oraz sportowców z LUKS Rzakta. Udział w akcji wzięli również wolontariusze Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Wiązownie, Domu Dziennego Senior-WIGOR w Woli Karczewskiej, oraz pracownicy DAKOMA Sp. z o.o. w Wiązownie.

Akcję koordynował Wydział Środowiska i Nieruchomości Urzędu Gminy Wiązowna. Wydarzenie zakończyło się sukcesem. Z terenu gminy uprzątnięto i zutylizowano kolejne kilka ton odpadów. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy, zapraszamy do wsparcia kolejnej akcji, widzimy się wiosną, z okazji Dnia Ziemi.

Więcej informacji o wsparciu gminy dla tego zadania udziela Anna Bogucka – Wydział Środowiska i Nieruchomości pok. 010, tel. 22 512 58 24, kom. 661 969 850, e-mail: a.bogucka@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 12/10/2018