mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego”. Zgłoszenia do 26 listopada

„Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego”. Zgłoszenia do 26 listopada

Powiat Otwocki po raz trzeci ogłosił konkurs “Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego”. Zachęcamy wszystkie osoby i instytucje, które korzystają ze wsparcia wolontariuszy, do zgłaszania kandydatów.

W naszym powiecie działa wiele fundacji, stowarzyszeń oraz indywidualnych osób, które zupełnie bezinteresownie pomagają innym, potrzebującym ludziom. To właśnie te osoby Powiat Otwocki chce poznać i nagrodzić statuetką Anioła Wolontariatu. Zachęcamy instytucje i osoby prywatne, które korzystają z pomocy wolontariuszy, a także same działają społecznie, do nadsyłania zgłoszeń.

W pierwszej edycji konkursu “Aniołem Wolontariatu” z Gminy Wiązowna zostały: Krystyna Motyka – Parzych z Malcanowa, Katarzyna Zawada z Kopek, Kinga Szerszeń z Majdanu, Małgorzata Szewczak z Majdanu, Matylda Prus ze Stefanówki, Natalia Barcicka z Zakrętu, Patrycja Nowak z Woli Karczewskiej, Natalia Pogorzelska z Zakrętu, Weronika Sobota z Malcanowa. Wolontariuszki działały w ramach Centrum Wolontariatu Radiówek. Uczestniczyły w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych oraz brały udział w akcjach charytatywnych na rzecz innych osób i dla dobra społecznego.

Natomiast w ubiegłym roku Seniorów z Dziennego Domu „Senior+” z Woli Karczewskiej wraz z Wolontariatem Międzypokoleniowym nagrodzono w kategorii „Wolontariat seniorów” oraz Centrum wolontariatu Radiówek w kategorii „Wolontariat grupowy” za działania na rzecz społeczności lokalnej, liczne akcje społeczne, wpieranie kampanii na rzecz potrzebujących, organizowanie zbiórek, kiermaszów, występów charytatywnych.

Zgłoszenia można składać do dnia 26 listopada elektronicznie na adres e-mail: promocja@powiat-otwocki.pl (formularz powinien mieć formę skanu np. w formacie pdf i zawierać podpisy kandydatów i osób dokonujących zgłoszenia lub reprezentujących podmiot zgłaszający lub potwierdzających działalność wolontariusza) lub papierowej na adres Starostwo Powiatowe w Otwocku ul. Komunardów 10, 05-462 Otwock z do piskiem “Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego”.

Data opublikowania strony: 22/11/2021