Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Artyści z Czarnówki nie zwalniają tempa

Dziewczynka w zielonej sukience, chłopiec w czarnych spodniach, białej koszuli i czarnej kamizelce. W tle rozgwieżdżone niebo nocą. Napis Power Sunrise. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny.
Felicyta i Felek Sokołowscy z Czarnówki (Foto: Arch. rodzinne)

Beneficjenci stypendium artystycznego Wójta Gminy Wiązowna - rodzeństwo Sokołowskich z Czarnówki niezmiennie nie zawodzą złożonego w ich ręce zaufania. W ciągu ostatnich miesięcy młodsze dzieci wzięły udział w kolejnych konkursach.

Wiosną na 21. Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej „Pro Bohemia Ostrava 2023” Felicyta (flet) otrzymała wyróżnienie, a Felicjan (fagot) – II miejsce. Felek zdobył także w marcu III miejsce na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym POWER SUNRISE w Skierniewicach oraz w czerwcu I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Obojowo – Fagotowym dla Młodych Wykonawców w Pabianicach. Były klarnecista, a od tej klasy fagocista wystąpił od początku roku w pięciu konkursach, a na czterech z nich stanął na podium, choć jego nowy instrument jest wymagający i… niemal równej wysokości, jak on sam.

Oprócz występów instrumentalnych, dzieci wzięły też udział w konkursach wokalnych. Fela i Felek „Rzeką Marzeń” promującą film „W pustyni i w puszczy” wyśpiewali razem w kwietniu tytuł Laureata II Nagrody w kategorii musicale i piosenka filmowa na Cypryjskim Międzynarodowym Konkursie Muzyki „Aphrodite Voice”. Ta sama dwójka, ale solo, każdy w swojej kategorii wiekowej – zdobyła w maju po III Nagrodzie na XIX Mazowieckim Konkursie Piosenki Polskiej w Otwocku.

W szerszym, czteroosobowym składzie z bratem Benedyktem oraz mamą Moniką, DĘCI NIENADĘCI wystąpili w kwietniu w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie „Spotkania z Piosenką Religijną KTÓŻ JAK BÓG”, gdzie zajęli I miejsce przyznane przez jury oraz zdobyli czwartą liczbę głosów internautów, za które serdecznie dziękują!

Pora na wakacje, które będą przede wszystkim czasem odpoczynku i zabawy, ale też stopniowej nauki utworów, przygotowywanych na przyszłoroczne przedsięwzięcia, bo muzyk nie mógłby odłożyć swojego instrumentu na całe dwa miesiące.

Monika Sokołowska

Data opublikowania strony: 22/06/2023