Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Edycja 2023

Szaro-czarny wózek inwalidzki
Gmina zapewnia już darmowy transport osobom i dzieciom niepełnosprawnym (Foto: pixabay.com)

Gmina Wiązowna jest beneficjentem programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023. Na zapewnienie realizacji programu w 2023 roku przyznano dotację w wysokości 349 247,25 zl.

Celem programu jest zapewnienie wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności  oraz funkcjonowania w życiu społecznym osób z niepełnosprawnością  i prowadzenia bardziej samodzielnego i aktywnego życia. Asystenci udzielają wsparcia zarówno w miejscu zamieszkania jak i poza nim.  Osoby z niepełnosprawnością mogą odbywać wycieczki, bywać w kinie i w sklepach. Asystenci towarzyszą im na treningach i rehabilitacji oraz w codziennym funkcjonowaniu.

Usługa asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jest bezpłatna, jedynym kryterium jej przyznania  jest orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a w przypadku dzieci do 16 roku życia orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie  ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Realizację Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023  na terenie gminy Wiązowna koordynuje Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna z siedzibą w Radiówku.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie  „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 zapraszamy do kontaktu  z Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna Radiówek 25  tel. 22 780 46 59 wew. 38 lub 607 390 426.

Szare tło z z orłem. Biało czerwona flaga. Herb Polski. Gmina Wiązowna jest beneficjentem programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023. Na zapewnienie realizacji programu w 2023 roku przyznano dotację w wysokości 349 247,25 zł.

Data opublikowania strony: 19/06/2023