bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Bajkowe popołudnie w bibliotece w Wiązownie

Biblioteka w Wiązownie zaprosiła małych mieszkańców naszej gminy na spotkanie z “Dziadkiem do orzechów”. Po obejrzeniu spektaklu, w wykonaniu aktorek z Teatru Królewskiego z Wilanowa, dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których same wykonały papierowe marionetki.

W ramach projektu grantowego LGD Natura i Kultura, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w bibliotece w Wiązownie odbył się spektakl teatralny „Dziadek do orzechów”. W przedstawieniu – według Ernesta Theodora Amadeusza Hoffmanna z oryginalną muzyką Piotra Czajkowskiego – wystąpiły aktorki  z Teatru Królewskiego z Pałacu w Wilanowie.

Akcja „Dziadka do orzechów” toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale spektakl wystawiany jest również w ciągu roku po lekkiej modyfikacji treści. Wtedy to opowiada historię pewnego prezentu.

Przy pięknej scenografii dworskiego salonu i w nastrojowym klimacie dzieci  z zainteresowaniem słuchały opowieści  o przygodach Klary i jej drewnianego Dziadka do orzechów. Oprócz aktorek Aliny Więckiewicz i Sylwii Majewskiej na scenie wystąpiły również lalki – płaskie marionetki. Po zakończonym spektaklu dzieci same – w ramach warsztatów – wykonały podobne lalki z papieru.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie i  gratulujemy całemu zespołowi projektowemu za wspaniały pomysł na wolny czas.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Marzena Kopka

Data opublikowania strony: 05/03/2019