radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Bezpieczeństwo przede wszystkich. Nośmy maseczki

Bezpieczeństwo przede wszystkich. Nośmy maseczki

Jednorazowa maska na twarz w kolorze zielony, białe rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk

Dbając o zdrowie oraz bezpieczeństwo swoje i innych, powinniśmy się zabezpieczać w każdy dostępy sposób. Dlatego często należy myć oraz dezynfekować ręce, jak również nosić maseczki, a jeśli trzeba to i rękawiczki w miejscach publicznych.

Od poniedziałku 6 kwietnia zarówno w Urzędzie Gminy Wiązowna, jak i w jednostkach, nasi pracownicy będą obsługiwać tylko tych mieszkańców, którzy są odpowiednio zabezpieczeni. Mają maseczki na twarzy, a na dłoniach – rękawiczki.

Na razie nie możemy zaoferować mieszkańcom i przedsiębiorcom tego typu ochrony. Staramy się pozyskać maseczki w ramach akcji „Maski dla Polski”. Jak je otrzymamy, zaraz o tym Państwa poinformujemy.

WHO zaleca noszenie maseczek nie tylko osobom chorym oraz opiekującym się zakażonymi, ale i rekomenduje zakładanie ochrony na twarz wszystkim tym, którzy przebywają w miejscach publicznych – wychodzą do sklepu, na spacer, do urzędu.

Aby maseczka zdała swój egzamin, należy ją odpowiednio nosić. Zakładając ją, należy dokładnie zakryć usta i nos, nie powinny zostawać żadne luki pomiędzy maseczką a twarzą. Unikamy dotykania maseczki, którą nosimy na twarzy. Jeśli już to zrobimy, należy od razu umyć ręce. Zdejmując maseczkę, dotykamy je tylko od tyłu – za troczki lub gumki. Następnie dokładnie myjemy dłonie. Po zdjęciu maseczki jednorazowego użytku, nie zakładamy jej ponownie. Wyrzucamy ją do kosza na śmieci. Maseczki wielorazowe – często pierzemy lub wygotowujemy.

Każdy, kto potrafi szyć, może samemu zrobić dla siebie maseczkę wielorazowego użytku. Można uszyć ją ręcznie lub na maszynie. Do tego będzie potrzebny kawałek bawełnianej tkaniny oraz tasiemka lub bieliźniana gumka. W sieci można znaleźć wiele poradników video pokazujących krok po kroku, jak uszyć maseczkę samemu. Poniżej zamieszczamy dwa z nich.

 

Pracownicy Dziennego Domu „Senior+” oraz Klubu „Senior +” w Woli Karczewskiej rozpoczynają produkcje maseczek ochronnych. Maseczki powędrują do naszych seniorów, ale też do mieszkańców naszej gminy oraz klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie.

https://www.facebook.com/MetDaanDIY/videos/1858257067632979/

Data opublikowania strony: 06/04/2020