bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Bezpłatna mammografia. Zapisz się na badanie

Specjalistyczne urządzenie do wykonania badania mammograficznego
Badanie mammograficzne może uratować życie (Foto: pixabay.com)

Czy urodziłaś się w latach 1951-1970? Zbadaj się i zyskaj spokój! Już 25 lutego w Wiązownie będzie można wziąć udział w bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Obowiązuje rejestracja.

Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

W badaniu mogą wziąć udział panie, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

  1. nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
  2. lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie w Wiązownie 25 lutego od godz. 9.00 do godz. 16.00 przy Ośrodku Zdrowia (ul. Lubelska 36).

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zapraszamy gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Plakat informującym o bezpłatnym badaniu mammograficznym 25 lutego 2020 roku w Wiązownie

Data opublikowania strony: 21/01/2020