Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Bezpłatna mammografia. Zapisz się na badanie

Specjalistyczne urządzenie do wykonania badania mammograficznego
Badanie mammograficzne może uratować życie (Foto: pixabay.com)

Zbadaj się i zyskaj spokój! Mieszkanki Mazowsza mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Mogą wziąć w nim udział panie w wieku 40-49 lat.

Na badanie zaprasza Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS (ul. Górczewskiej 89 w Warszawie).  Należy wcześniej zapisać się osobiście w przychodni lub telefonicznie pod nr: 22 321 12 98.

Mammografia jest nieinwazyjną metodą badania piersi z wykorzystaniem promieni rentgenowskich. Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pracownia Mammografii Centrum ATTIS dysponuje nowoczesnym aparatem cyfrowym zakupionym w 2019 r. Do głównych zalet tego aparatu należy bardzo niska dawka promieniowania, wysoka czułość i dokładność badań oraz gwarancja komfortu dzięki regulacji ucisku głowicy na powierzchni piersi.

Wczesne wykrycie choroby pozwala na jej wyleczenie. Jeśli w trakcie badania okaże się, że w piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, proszę pamiętać, że im jest ona mniejsza i wcześniej wykryta, tym łatwiejsza do wyleczenia.

Zapraszamy gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Badanie jest przeprowadzane w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek województwa mazowieckiego”. Projekt jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Data opublikowania strony: 27/07/2020