bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Mobilny mieszkaniec”. Bezpłatny transport naszymi autami

Już są! Dostarczono nam dwa w pełni wyposażone auta do przewozu osób starszych i niepełnosprawnych. Już od 1 czerwca ruszy indywidualny transport zakupionymi przez nas samochodami w ramach projektu „Mobilny Mieszkaniec Gminy Wiązowna”.

Zakupione przez nas auta wyposażone są w windy oraz w pełni dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Dzięki usłudze mieszkańcy mogą bezpłatnie dotrzeć m.in. do lekarza, apteki, urzędu gminy, banku, na rehabilitację czy załatwić istotne sprawy w instytucjach na terenie naszej gminy, a w uzasadnionych przypadkach również na terenie powiatu.

Osoba korzystająca z usługi zostanie odebrana z domu, zawieziona do miejsca docelowego i odwieziona do domu. Może również liczyć na wsparcie asystenta, który pomoże jej w trakcie przejazdu.

Z usługi mogą korzystać osoby dorosłe, które:

  1. są mieszkańcami Gminy Wiązowna;
  2. posiadają orzeczenie o niepełnosprawności (lub równoważne);
  3. lub nie posiadają orzeczenia, ale potrzebują pomocy w zakresie transportu ze względu na trudności w samodzielnym przemieszczaniu się ze względu na wiek (osoby 60+).

Usługę można zamówić telefonicznie pod numerem telefonu 22 512 58 84, elektronicznie za pomocą wypełnionego formularza zgłoszeniowego przesłanego na adres transport@wiazowna.pl, osobiście w Urzędzie Gminy Wiązowna lub przez aplikację internetową. Zgłoszenia będą przyjmowane co najmniej z dwudniowym wyprzedzeniem. Usługa realizowana jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 18.30.

Pierwszeństwo do skorzystania z usługi mają osoby z niepełnosprawnością lub wskazujące na pilne sytuacje, mające wpływ na zdrowie czy życie.

Szczegółowe informacje znajdują się regulaminie usługi „Mobilny mieszkaniec Gminy Wiązowna” dostępnej w zakładce: Załatw sprawę w urzędzie/Mobilny mieszkaniec

Projekt pn. „Mobilny mieszkaniec Gminy Wiązowna” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Data opublikowania strony: 28/05/2021