mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Bezpłatny transport dla starszych i niepełnosprawnych. Weryfikacja ofert

Bezpłatny transport dla starszych i niepełnosprawnych. Weryfikacja ofert

Wężczyzna wtacza wózek inwalidzki z siedzącym na nim mężczyzną po rampie do żółtego samochodu
Na realizację projektu pozyskaliśmy prawie 920 tys. zł. Przez najbliższe dwa lata będziemy więc ten projekt rozwijali (Foto: PFRON)

Zakończyliśmy przetarg na dostawę aut do przewozu osób niepełnosprawnych dla Gminy Wiązowna w ramach projektu „Mobilny mieszkaniec Gminy Wiązowna”.  Trwa weryfikacja ofert.

Znaleźliśmy się w gronie pięciu gmin z województwa mazowieckiego, które otrzymały wsparcie i podpisały umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na realizację projektu grantowego „Mobilny mieszkaniec Gminy Wiązowna”. Na realizację projektu pozyskaliśmy prawie 920 tys. zł.

Ogłosiliśmy przetarg na dostawę dwóch samochodów dziewięcioosobowych – dla ośmiu pasażerów i kierowcy – przystosowanych do przewozy osób ze specjalnymi potrzebami oraz niepełnosprawnych. Wpłynęły dwie oferty. Aktualnie trwa weryfikacja ofert.

W ramach projektu zatrudnimy kierowców i asystentów osób niepełnosprawnych. Każdy dorosły, potrzebujący takiej pomocy mieszkaniec gminy, będzie mógł poprosić o transport do lekarza, urzędu, sklepu, na zajęcia.  Zarówno kierowcy, jak i asystent, zostaną przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Do obowiązków asystenta będzie należała pomoc w dotarciu do pojazdu i z pojazdu oraz asystowanie w dotarciu do miejsca docelowego.

Usługa transportowa uzależniona jest od dostawy aut. O tym, kiedy ruszy, poinformujemy na naszej stronie. Więcej informacji udziela Wydział Rozwoju Gospodarczego, tel. 22 512 58 81, e-mail: j.sadkowska@wiazowna.pl

Projekt został przygotowany i złożony w ramach ogłoszonego konkursu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, Oś Priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. 

Data opublikowania strony: 17/03/2021