bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Biała Wstążka” w Gminie Wiązowna. Podsumowanie akcji 

Po raz drugi w naszej gminie zorganizowaliśmy kampanię “Biała wstążka”. Od 25 listopada do 10 grudnia na terenie naszej gminy prowadzono różnego rodzaju działania, których cel był tylko jeden – zatrzymanie przemocy. 

 Dotychczas w ogólnoświatowej kampanii uczestniczyły przede wszystkim duże miasta, w 2019 r. do organizatorów “Białej Wstążki” dołączył nasz samorząd. Rada Gminy Wiązowna w 2019 r. przyjęła stanowisko przeciw przemocy w naszej gminie, w którym zdecydowała, że co roku w dniach 25 listopada – 10 grudnia na terenie Wiązowny będą prowadzone działania, których celem jest uświadamianie negatywnych skutków przemocy w różnych jej postaciach.  

W 2020 r. w akcji uczestniczyliśmy po raz drugi i na pewno nie ostatni. Znakiem akcji były białe wstążki. Jej noszenie było symbolem sprzeciwu wobec przemocy, która przybierać może różne formy.  To nie tylko bicie, wyzywanie czy krzyczenie – przemocą jest także zaniedbywanie dziecka, mobbing pracowników czy hejt w internecie.  

Mimo pandemii od 25 listopada do 10 grudnia na terenie naszej gminy odbyło się ponad 60 różnego rodzaju akcji: spotkań, zajęć, przedstawień, konkursów czy zawodów sportowych itp. Powstały artykuły oraz filmy ukazujące różne oblicza przemocy przygotowane m.in. przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiązownie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Radiówku. W ramach kampanii pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pełnili dyżur telefoniczny. Zorganizowano też bezpłatne porady: psychologów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, specjalistów m.in. od uzależnień.  

Ogłosiliśmy również konkurs #LepiejPrzytul, na który wpłynęło kilkadziesiąt różnego rodzaju prac. Nazwiska laureatów można znaleźć w materiale: #LepiejPrzytul „Miłość ma moc”. Wyniki konkurs

Dziękujemy za udział w kampanii „Biała Wstążka 2020” 

wszystkim naszym placówkom oświatowym – szkołom podstawowym i przedszkolom – nauczycielom, pedagogom oraz dzieciom i młodzieży, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wiązownie, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, psychologom pracującym w szkołach, przedszkolach i ośrodku zdrowia, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wiązownie i świetlicom wiejskim, Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna i jej filiom, wydziałom Urzędu Gminy Wiązowna, Dziennemu Domowi „Senior+” i Klubowi „Senior+” z Woli Karczewskiej, zespołowi Interdyscyplinarnemu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radzie Gminy Wiązowna, Grażynie Kilbach – Przewodniczącej Rady Powiatu w Otwocku, wszystkim świetlicom środowiskowym, Ośrodkom Zdrowia w Wiązownie i Gliniance oraz klubom sportowym. 

Data opublikowania strony: 16/12/2020