bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Skorzystaj z cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych

Napis Akademica
Dzięki Academice studenci i uczniowie mają dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (Foto: Biblioteka w Wiązownie)

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna dołączyła do grona bibliotek posiadających system „Academica”. Punktem obsługującym czytelników w tym systemie jest filia w Gliniance.

„Academica” to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy ponad 1250 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Dzięki „Academice” studenci i uczniowie mają dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Jak korzystać z „Academiki”?

  1. Dostęp do systemu umożliwia każdorazowo pracownik biblioteki w Gliniance na utworzonym do tego koncie instytucjonalnym i wyznaczonym terminalu. Termial „Academiki” to komputer, który wybraliśmy i wyposażyliśmy w otrzymane z Biblioteki Narodowej oprogramowanie.
  2. Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

Korzystanie z systemu jest darmowe, jednak do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych uprawnione są wyłącznie osoby posiadające konto biblioteczne. Wszystkich zainteresowanych tego rodzaju wypożyczalnią cyfrową zapraszamy do biblioteki w Gliniance.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna (tel. 22 789 01 46, e-mail: kontakt@bibliotekawiazowna.pl) lub jej filii w Gliniance (tel. 22 789 97 90, e-mail: glinianka@bibliotekawiazowna.pl).

Data opublikowania strony: 04/08/2021