mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Dofinansowanie na zakup nowości

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Dofinansowanie na zakup nowości

Kilka książek
Katalog książek Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna dostępny jest na stronie internetowej biblioteki (Foto: pixabay.com)

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” .

Nasza biblioteka otrzymała 8 007 zł. Za tę kwotę zakupi nowości wydawnicze do Biblioteki w Wiązownie oraz do filii w Gliniance i Duchnowie. Pieniądze pochodzą z programu Biblioteki Narodowej “Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Celem Priorytetu 1, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025, jest wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez zwiększenie atrakcyjności i dostępności ich zbiorów. Podstawowym elementem przesądzającym o atrakcyjności zbiorów danej biblioteki jest wystarczająca liczba nowości i ich różnorodność pod względem tematycznym. Jednak nie tylko. Chodzi także o szeroką ofertę formatów – począwszy od tradycyjnych, papierowych książek, a skończywszy na audiobookach.

Więcej informacji na ten temat udziela Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, tel. 22 789 01 46, e-mail: kontakt@bibliotekawiazowna.pl

Data opublikowania strony: 10/11/2021