radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Pierwsi w powiecie

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Pierwsi w powiecie

Sześć regałów z różnego rodzaju książkami

Jest już ranking „Bibliotek publicznych powiatu otwockiego w 2019 r.”. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna może się pochwalić znakomitymi wynikami.  Jesteśmy pierwsi w dwóch kategoriach: liczby czytelników i zakupu nowości wydawniczych.

Rok 2019 był dla naszej biblioteki wyjątkowy i pod wieloma względami bardzo udany. Wzrost czytelniczy, wzrost wypożyczeń oraz organizacja wielu wydarzeń. Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek w Warszawie ogłosił wyniki „Analizy Funkcjonowania Bibliotek” w powiecie otwockim za rok 2019.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby czytelników (19,74 proc.) i zakupu nowości wydawniczych (17,37 proc.) według wskaźników na 100 mieszkańców. Pod względem ilości wypożyczeń nasza biblioteka klasyfikuje się na czwartym miejscu.

Zestawienie bibliotek publicznych powiatu otwockiego w 2019 roku. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zajęła dwa pierwsze miejsca

To bardzo optymistyczne informacje, które dodają nam skrzydeł do dalszej pracy. Warto podkreślić, że powiat otwocki, do którego należymy, zajmuje 10 miejsce na 19 powiatów województwa mazowieckiego pod względem ilości czytelników i wypożyczeń na 100 mieszkańców.

Biblioteka jest miejscem żywym, inspirującym i ważnym dla każdego z nas. Chcielibyśmy, by mimo zaistniałych różnych trudności, czytelnictwo nadal wzrastało, a książka była początkiem kolejnej przygody i powodem do relaksu. Zapraszamy do odwiedzania naszych placówek i sięgania po nowości, które dla Państwa przygotowaliśmy.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Marzena Kopka

Data opublikowania strony: 04/06/2020