mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Zmiana godzin otwarcia

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Zmiana godzin otwarcia

Sześć regałów z różnego rodzaju książkami
Na terenie naszej gminy prężnie działa Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna (Foto: pixabay.com)

Po długiej przerwie otwieramy drzwi Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna i jej filii. Niestety, tak jak we wszystkich innych miejscach publicznych, tak i tu obowiązywać będą pewne ograniczenia.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju oraz na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej opracowaliśmy procedury funkcjonowania oraz nowe godziny otwarcia w czasie epidemii COVID-19. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. Książki będzie można wypożyczyć przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Obsługa czytelników odbywać się będzie przy drzwiach wejściowych do biblioteki. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, wszystkie stanowiska są wyposażone w osłonę z pleksi. Bibliotekarze są zobowiązani do kompleksowego dbania o higienę (ciągłego mycia rąk i ich dezynfekcji, stosowania ochrony twarzy i rąk, czyli maseczek i rękawiczek). Czytelnicy również zobowiązani są do przychodzenia w maskach i rękawiczkach oraz zachowania odpowiedniego dystansu wobec innych osób.

Czytelnicy mogą zamawiać książki telefonicznie (w godzinach pracy placówek), mailowo oraz przy użyciu konta w katalogu on-line. Gdy książki będą gotowe, czytelnik otrzyma informację SMS z zaproszeniem po odbiór zamówionych lub zarezerwowanych książek. Te będą czekały na Państwa przez 5 dni roboczych. Książki wypożyczone w bibliotekach lub w filiach będzie można oddać w dowolnej, otwartej placówce. Te zwrócone przejdą trzydniową kwarantannę.

Do odwołania nie będą odbywały się spotkania i wydarzenia organizowane w ramach promocji czytelnictwa. Z użytkowania wyłączone zostały: ksero, stanowiska komputerowe oraz kąciki dla dzieci.

W zależności od odgórnych zaleceń na bieżąco będziemy wprowadzać zmiany w funkcjonowaniu placówek.

Rozpiska z godzinami pracy biblioteki w Wiązownie i jej filii w Gliniance i Duchnowie

Data opublikowania strony: 07/05/2020