Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Zostań naszym wystawcą!

Akcja "Podróżnicza zakładka do książki"

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna serdecznie zaprasza biblioteki z kraju i z zagranicy oraz wszystkich podróżujących po Polsce i za granicą do wzięcia udziału w akcji pod hasłem „Podróżnicza zakładka do książki”.

Naszą inicjatywą pragniemy zainspirować każdego pasjonata podróży do czytania w drodze, w miejscu swojego pobytu, do odkrywania różnych zakątków świata, odwiedzenia tamtejszych bibliotek i zdobywania pamiątkowych zakładek. Mieszkańców różnych regionów chcemy zarazić zakładkową promocją czytelnictwa i własnej okolicy.

Udział w naszej akcji polega na przysłaniu zakładki o dowolnej tematyce, w dowolnym formacie i wykonaną w dowolny sposób z miejsca swojego wypoczynku, ze swojego regionu lub kraju. Z otrzymanych zakładek powstanie ogólnodostępna wystawa, która uświetni uroczyste otwarcie nowej filii biblioteki w Duchnowie. Zakładki przekazane lub przesyłane do 31 marca znajdą się na wystawie, a pozostałe będziemy prezentować w naszych bibliotekach przez cały rok.

Prosimy o wysyłanie zakładek na adres: Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna ul. Kościelna 41, 05-462 Wiązowna, Polska.

Na plakacie informującym o akcji prezentujemy kilka zdjęć bibliotek z całego świata. Niech staną się mocnym impulsem do ich odwiedzania i poszukiwania atrakcyjnych zakładek. Zachęcamy wszystkich do aktywności i kreatywnej współpracy.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się razem z czytelnikami otrzymaną od Państwa zakładką. Będzie ona przypominać o wolności, która w nas drzemie, zainspiruje do podróży z książką i stanie się zachętą do odwiedzenia miejsca, z którego do nas dotrze.

Marzena Kopka

Data opublikowania strony: 31/01/2023