mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Biblioteka w Wiązownie. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Biblioteka w Wiązownie. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Biblioteka zaprosiła dzieci na przedstawienie teatralne
Biblioteka zaprosiła dzieci na przedstawienie teatralne (Foto: Biblioteka w Wiązownie)

W piątek 5 listopada obchodziliśmy wyjątkowo biblioteczne  święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia Bibliotek Publiczna Gminy Wiązowna zaprosiła w swoje gościnne progi młodych czytelników na przedstawienie „Jaś i drzewo fasolowe”.

Bajkowe postacie obchodzą swoje święto w dniu urodzin najsłynniejszego producenta bajek Walta Disney’a. Dzieci uwielbiają bajki i baśnie, zarówno te do czytania, jak i do oglądania. Każde dziecko poprzez kontakt z bajkami uczy się rozpoznawania i wyrażania uczuć oraz radzenia sobie z nimi. Bajkowi bohaterowie pomagają najmłodszym zrozumieć wiele nowych sytuacji czy problemów, które dzieci napotykają w życiu. Wzbogacają doświadczenia i wyobraźnię dziecka, poszerzają świadomość dziecka, uczą radzenia sobie w różnych sytuacjach, rozładowują napięcia emocjonalne, dostarczają wzorców osobowych.

Świętując ten wyjątkowy dzień, zaprosiliśmy dzieci na przedstawienie teatralne „Jaś i drzewo fasolowe”, zrealizowane na podstawie baśni angielskiej przez aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Spektakl był barwną opowieścią ukazującą, jak ważne w życiu są takie wartości, jak miłość, zdrowie i rodzina. Dzieci żywo reagowały na proponowane zabawy i chętnie w nich uczestniczyły.

Każdy z nas ma we wspomnieniach swoje ulubione bajki. Pamiętamy postaci, a nawet słowa, które wypowiadały. Przywołajmy je w pamięci i podzielmy się z najbliższymi swoimi ulubionymi bohaterami. Może to uczynić wieczór pełen magii i baśniowych historii opowiedzianych na nowo. Dobrej Zabawy!

Marzena Bobrowska

Data opublikowania strony: 09/11/2021