radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Biblioteka w Wiązownie. Czytelnie lektur on-line

Biblioteka w Wiązownie. Czytelnie lektur on-line

W związku z zawieszeniem działalności bibliotek na terenie naszej gminy, polecamy korzystanie zasobów cyfrowych lektury.gov.pl czy IBUK Libra.

Platforma lektury.gov.pl zapewnia bezpłatny dostęp do utworów literackich znajdujących się na ministerialnej liście lektur szkolnych. Lektury.gov.pl to serwis, z którego każdy chętny może pobrać na komputer, tablet, smartfon lub czytnik jedną z lektur literatury polskiej i światowej.

Korzystanie z serwisu lektury.gov.pl jest niezwykle proste. Na stronie znajduje się wyszukiwarka dzieł literackich. Po wpisaniu frazy, np. “Henryk Sienkiewicz”, wyświetli się nam lista utworów noblisty. Przykładowo powieść “Krzyżacy” dostępna jest w formatach .mobi, .epub i .pdf. Otworzymy ją zatem na komputerze, urządzeniach mobilnych oraz czytnikach, np. Amazon Kindle.

Zapraszamy również czytelników naszych bibliotek do korzystania z platformy IBUK Libra. To czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

Dostęp z domu możliwy jest po uzyskaniu kodu PIN. Zrobimy to, dzwoniąc pod nr tel.: 22 789 01 46 do Biblioteki w Wiązownie w dniach 12-25 marca w godzinach 8.00-14.00.

Prosimy przygotować numer karty czytelnika w celu weryfikacji. Książki dostępne są pod adresem: https://libra.ibuk.pl/.

Marzena Kopka

Data opublikowania strony: 13/03/2020