mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Budowa chodnika w Woli Karczewskiej i ciągu pieszo-rowerowego w Dziechcińcu. Sprawdzamy oferty

Budowa chodnika w Woli Karczewskiej i ciągu pieszo-rowerowego w Dziechcińcu. Sprawdzamy oferty

Chodnik w Dziechcińcu
Budowa chodnika w Dziechcińcu (Foto: UG Wiązowna)

Otworzyliśmy oferty, które wpłynęły w ramach przetargu nieograniczonego dla zadania pn. „Budowa ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi powiatowej nr 2709W – pomoc rzeczowa” i „Budowa chodnika w Woli Karczewskiej”.  Aktualnie trwa ich sprawdzanie oraz ocena. Na początku sierpnia będzie wiadomo, która firma zajmie się realizacją tych inwestycji.

W ramach pierwszej inwestycji wybudujemy prawie 600 mb. ciągu pieszo-rowerowego na ul. Majowej w Dziechcińcu od sklepu Jeżyk do wysokości posesji przy ul. Majowej 168 w Dziechcińcu (25m za salą RAJ w kierunku Żanęcina). Ciąg pieszo-rowerowy stanowi kontynuację inwestycji, którą Gmina realizuje sukcesywnie od roku 2016 jako pomoc rzeczową dla powiatu. Po zakończeniu obecnego etapu zostanie zrealizowana cała dokumentacja projektowa obejmująca odcinek Dziechciniec – Malcanów, a cały odcinek będzie miał łącznie 3,2 km. Planowany do realizacji ciąg pieszo-rowerowy będzie miał szerokość 2,5 m, powstaną zjazdy indywidualne i elementy odwodnienia pasa drogowego. Na pozostałym odcinku drogi powiatowej nr 2709W – ul. Rajska w Żanęcinie w kierunku drogi S17, Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku jest w trakcie uzyskiwania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej w trybie specustawy drogowej, która pozwoli na połączenie ciągu pieszo-rowerowego budowanego przez Gminę z istniejącym na drodze serwisowej przy S17.

Na ul. Doliny Świdra w Woli Karczewskiej zostanie wybudowane 525 mb. chodnika od istniejącego, który został wykonany przez Gminę w roku 2019 do końca nawierzchni asfaltowej w kierunku Kruszówca. Chodnik będzie miał szerokość 2,0 m – 2,2 m, powstaną zjazdy indywidualne i publiczne, a także elementy odwodnienia pasa drogowego. Na budowę chodnika sołectwo Wola Karczewska przeznaczyło kwotę 30.000,00 zł z funduszu sołeckiego na rok 2021, a w ubiegłym roku z funduszu sołeckiego została zakupiona kostka brukowa o wartości 20.600,00 zł. W/w. budowa stanowi ostatni etap realizacji dokumentacji projektowej wykonanej w 2015 r. na przedmiotowy chodnik.

Obie inwestycje powinny powstać w ciągu 90 dni od daty podpisania umów. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu, ograniczeniami i stosowaniem się do czasowej organizacji ruchu.

Więcej informacji na ten temat udziela Tomasz Mielnicki – Wydział Inwestycji Urzędu Gminy Wiązowna, tel. 22 512 58 63, e-mail: t.mielnicki@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 27/07/2021