mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV. Wydano decyzje lokalizacyjne

Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV. Wydano decyzje lokalizacyjne

Linia energetyczna, wysokie słupy na tle niebieskiego nieba

Wojewoda Mazowiecki wydał trzy decyzje o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej dla inwestycji pn.: „Budowa linii 400 kV Kozienice-Miłosna”.

Wydane decyzje stanowią element procedury administracyjnej, zmierzającej do budowy nowej wielotorowej linii najwyższych napięć od Kozienic do Sulejówka na odcinku 71,8 km, w miejsce obecnej linii, wybudowanej w 1970 r., i w większości po jej śladzie. Inwestorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Z uwagi na kwestie techniczne, związane z poszczególnymi elementami planowanej sieci, postępowanie podzielono na kilka odcinków, z który trzy dotyczą obszaru naszej gminy. Odpowiadające tym odcinkom decyzje dotyczą miejscowości:

  1. Wola Ducka i Wola Karczewska – decyzja Nr 31/SPEC/2021 z dnia 1 kwietnia 2021 r.;
  2. Wola Ducka (oraz gmin Otwock i Celestynów) – decyzja Nr 32/SPEC/2021 z dnia 1 kwietnia 2021 r.;
  3. Boryszew, Duchnów, Dziechciniec, Kąck, Kopki, Malcanów, Michałówek, Pęclin, Wola Karczewska, Wola Ducka, Zakręt (oraz gmin Halinów i Sulejówek) – decyzja Nr 40/SPEC/2021 z dnia 14 kwietnia 2021 r.

W ramach postępowania prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego na stronie BIP naszego urzędu, w zakładce: Ogłoszenia/Inwestycje celu publicznego, zamieszczono trzy obwieszczenia dotyczące wydania decyzji lokalizacyjnych w sprawie budowy linii 400 kV, zawierające m.in. konkretne numery działek we wskazanych powyżej miejscowościach, których dotyczą poszczególne decyzje.

W obwieszczeń poinformowano również o możliwości zapoznania się z treścią decyzji (w ściśle określony sposób!) oraz o prawach, przysługującym stronom postępowania. Dlatego też wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z treścią obwieszczeń, które znajdują się pod adresami:

Obwieszczenia ws decyzji Nr 31/SPEC/2021

Obwieszczenia ws decyzji Nr 32/SPEC/2021

Obwieszczenia ws decyzji Nr 40/SPEC/2021

Wiele przydatnych informacji znajdą Państwo również na stronie dedykowanej tej konkretnej inwestycji pod adresem: www.liniakozienice-milosna.pl

Data opublikowania strony: 23/04/2021