Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budynek usługowo-handlowy w Gliniance. Ruszyła przebudowa

Rozpoczęły się prace w budynku usługowo-handlowym w Gliniance przy ul. Napoleońskiej 44/46. Wykonawca przejął obiekt. Ruszyła rozbiórka.

Widać już zarysy nowych ścianek działowych. Firma wykonuje dodatkowe nadproża i inne zaprojektowane elementy niezbędne do wzmocnienia konstrukcji budynku. Powstają również wewnętrzne instalacje sanitarne i elektryczne.

Po zakończeniu robót i oddaniu obiektu do użytku na parterze budynku zwiększy się przestrzeń przeznaczona na pomieszczenia dla biblioteki, a na poziomie poddasza powstaną sale do zajęć plastycznych, sala komputerowa oraz sanitariaty.

Obiekt będzie wyposażony w windę umożliwiającą osobom z niepełnosprawnościami korzystanie ze wszystkich pomieszczeń. Planowany termin zakończenia prac to październik 2023 r.

Mamy nadzieję, że efekt końcowy prowadzonych prac zrekompensuje obecne utrudnienia dostępności i zadowoli wiele osób, korzystających z usług znajdujących się wewnątrz lokali użytkowych. Zakres świadczonych tam usług się nie zmieni. Wykonawcą jest firma La Belle Maison Michał Kunatkowski z Karczewa. Wartość realizowanej umowy z wykonawcą to 3 223 617,62 zł.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 Osi Priorytetowej XII REACT-EU dla Mazowsza, Działanie 12.1 REACT-EU dla termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na Mazowszu. Dofinansowanie projektu w kwocie: 1 514 403,34 zł.

Więcej informacji udziela Tadeusz Dąbrowski – Główny Specjalista w Wydziale Inwestycji, tel. 22 512 58 62, e-mail. t.dabrowski@wiazowna.pl

 

Data opublikowania strony: 31/05/2023