Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Bursztyn Jarosławca”. Biegowy początek wakacji

Nasza samorządowa delegacja wzięła udział w biegowym wydarzeniu w Jarosławcu, gmina Postomino. Wspólnie z Teamem Zabiegane Dni przygotowaliśmy reprezentację w każdym dystansie, w tym biegu głównym – na 15 km.

Od kilku lat każdego roku rozpoczynamy wakacje biegowe właśnie w Jarosławcu nad Bałtykiem. W tym roku nasza reprezentacja była wyjątkowo liczna. W 26. Ogólnopolskim Biegu Samorządowym „Bursztyn Jarosławca”, który odbył się 2 lipca, wystartowali wójt gminy Janusz Budny oraz radni gminni: Andrzej Cholewa – przewodniczący, Bogumiła Majewska – wiceprzewodnicząca, Marzena Dach, Robert Dąbrowski, Mariola Kublik, Jacek Kardas, Rafał Nejman, Leszek Sobota, a także przewodnicząca rady powiatu Grażyna Kilbach i urzędniczki: Elżbieta Różańska, Aleksandra Bielecka, Agnieszka Gąska i Anna Rosłaniec. Dla wielu z nich był to pierwszy wspólny bieg i pierwsze medale. Dopingowały nas Ewa Budny, Anna Lech i Agnieszka Mikulska. Osobiste rekordy i atmosfera na trasie były największymi nagrodami. Dodatkowo Aleksandra Bielecka z naszego Wydziału Gospodarki Komunalnej zajęła 2 miejsce w kategorii kobiet, a Agnieszka Gąska z Wydziału Administracyjnego – 5 miejsce, natomiast cała reprezentacja zajęła 8 miejsce w kategorii drużynowej. W tej kategorii tryumfowała superszybka Gmina Strawczyn, uzyskując czas brutto 25:46 – wielkie brawa!

W biegach dla najmłodszych wystartowało 11 dzieci, które trenują z Teamem Zabiegane Dni. Bartek Kędziorek zajął 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a wszyscy uczestnicy otrzymali medale i gorące podziękowania za udział w wydarzeniu. Pełnoletni członkowie Teamu Zabiegane Dni wzięli udział w Biegu po Plaży po raz pierwszy. Najszybszy był Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo, który wbiegł na metę z czasem 50:17. Wśród pań tryumfowała Nataylia Lehonkova z Ukrainy z czasem 59:56. Największy sukces wśród naszej reprezentacji odniosła Paulina Rękawek, zajmując 6 miejsce w kategorii K30. Wszyscy bili własne rekordy, a oklaskiwali ich samorządowcy, którzy kilkadziesiąt minut wcześniej sami wystartowali na 2,2 km. Kto był, ten widział, że radni i wójt stworzyli najliczniejszą i zarazem najgłośniejszą strefę kibica na trasie 31. Biegu po Plaży. Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.biegpoplazy.pl/ oraz https://wyniki.datasport.pl/results4113/indexnew.php

Od wielu miesięcy do zawodów przygotowywał biegaczy trener Sebastian Zasępa, który  w niedzielę w Jarosławcu z wielką energią i serdecznością dopingował, wspierał, nadawał tempo, a także odprowadzał do mety – i to nie tylko zawodników naszej reprezentacji. Sebastianie, dziękujemy!

Udział naszej reprezentacji samorządowo – biegowej w wydarzeniu w Jarosławcu to najlepszy dowód, że biegać może każdy. Bez względu na wiek, płeć, zawód czy możliwości fizyczne. Co poniedziałki o godz. 19.30 w Gminnym Paru Centrum spotykamy się, by wspólnie trenować. Zacząć można w dowolnym momencie, trening jest dostosowany do możliwości wszystkich uczestników. Dodatkowo trener Sebastian Zasępa z każdym omawia techniki biegania, ustala indywidualnie ćwiczenia i pokazuje, jakich błędów nie popełniać na różnych etapach rozwoju fizycznego. Gwarantujemy bezpieczeństwo i wysoki poziom każdego spotkania biegowego. Dołączajcie!

Data opublikowania strony: 04/07/2023