mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Cała Polska w czerwonej strefie. Nauczanie zdalne w klasach 4 – 8

Cała Polska w czerwonej strefie. Nauczanie zdalne w klasach 4 – 8

Na czarnym stole od góry widzimy otwarty komputer i ręce na klawiaturze. Obok leżą książki i zeszyty
Od poniedziałku 26 października starsze klasy przechodzą na nauczanie zdalne (Foto: pixabay.com)

Cała Polska staje się strefą czerwoną. Wszystkie szkoły podstawowe od 4 do 8 klasy przechodzą na naukę zdalną – powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Nowe zasady zaczną obowiązywać od soboty 24 października.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili na konferencji prasowej całą listę obostrzeń i zasad, które wchodzą w życie od soboty 24 października. Szkoły na zdalne nauczanie przechodzą od poniedziałku 26 października. Dotyczy to klas od 4 do 8. Na razie będą się uczyć w domu do 8 listopada. Co będzie dalej, jeszcze nie wiadomo. W godzinach 8.00-16.00 wchodzi zakaz przemieszczania się dzieci do 16. roku życia bez opieki rodzica lub opiekuna.

Niestety sytuacja nadal jest niedobra i dynamiczna. Dziś nastąpił kolejny przyrost osób zakażonych (…). Również liczba zgonów jest wysoka i nasze działania muszą być bardzo zdecydowane – powiedział premier. W całej Polsce obowiązują wcześniej ustalone limity i ograniczenia dla strefy czerwonej. Wszystkie zasady i ograniczenia można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rząd rozszerza zasadę DDMA na DDMA+W, czyli:

  1. Dystans
  2. Dezynfekcja
  3. Maseczka
  4. Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
  5. Wietrzenie

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.

Seniorze, zostań w domu!

Rząd apeluj do seniorów – zwłaszcza do osób po 70. roku życia – o ograniczenie przemieszczania się. Z wyłączeniem sytuacji związanych z wykonywaniem czynności zawodowych czy zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Rząd zapowiedział powołanie “Korpusu Wsparcia Seniorów”, który będzie pomagał najstarszym obywatelom w codziennych sprawach, takie jak zakupy. – To będą m.in. harcerze, żołnierze WOT, wojska operacyjne, a także wolontariusze – zapewniał Morawiecki.

W ramach Korpusu uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna infolinia przeznaczona dla seniorów (22 505 11 11). Za jej pośrednictwem osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.

Więcej informacji na stronie: www.gov.pl

Wykaz obostrzeń związku z pandemią, jakie zaczną obowiązywać od soboty 24 października

Źródło: Twitter

Data opublikowania strony: 23/10/2020