bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Centrum Usług Społecznych. Spotkania i konsultacje

Budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radiówku
Centrum Usług Społecznych powstało, aby wspomagać mieszkańców gminy (Foto: UG Wiązowna)

Trwają prace nad realizacją projektu Centrum Usług Społecznych w Wiązownie. Wkrótce Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiązownie ruszy z badaniem potrzeb naszych mieszkańców. Wyniki ankiety posłużą do doprecyzowania zadań, jakimi zajmie się nowe Centrum.

Podczas prac nad projektem odbywają się m.in. spotkania i szkolenia pracowników GOPS z ekspertami z Laboratorium Innowacji Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego na czele z prof. Bohdanem Skrzypczakiem, prezesem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Ostanie dwa spotkania – w lutym i na początku marca – dotyczyły m.in. diagnozy, która będzie tworzona na potrzeby projektu przez firmę Lokalne Badania Społeczne Macieja Jóźko. Omawiano główne zagadnienia dotyczące potrzeb mieszkańców naszej gminy, możliwe formy konsultacji społecznych, a także opracowano ankietę. Już wkrótce rozpoczną się badania. Na stronie GOPS i tuwiazowna.pl oraz z wybranych miejscach na terenie gminy udostępnimy kwestionariusz. Już dziś zachęcamy do aktywnego udziału w badaniu.

Na podstawie rozpoznanych potrzeb społeczności lokalnej gmina skonstruuje ofertę usług społecznych. Chcemy, by z usług mogli korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy. W centrach będą prowadzone także działania skierowane do społeczności lokalnej, ukierunkowane na integrację mieszkańców i budowanie więzi społecznych.

Więcej informacji o projekcie udziela Małgorzata Łysik – Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie, tel. 22 780 46 59, e-mail: gops@wa.home.pl

Logo Centrum Usług Społecznych

Data opublikowania strony: 12/03/2021