bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

CEPiK 2.0. Sprawdź swoje punkty karne

Wnetrze auta. Widok na deskę rozdzielczą i kierownicę

Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi systemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje punkty karne przez internet — potrzebujesz profilu zaufanego. Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć.  Wniosek o Profil Zaufany można złożyć przez internet (pz.gov.pl) i poświadczyć go w Punkcie Potwierdzającym, np. w naszym Urzędzie Gminy. Osobami, które go potwierdzają, są pracownicy Biura Obsługi Mieszkańca: Edyta Brońka (tel. 22 512 58 00, e.bronka@wiazowna.pl) i Izabela Trela (tel. 22 512 58 00, i.trela@wiazowna.pl).

Pamiętaj! Możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie możesz dowiedzieć się, ile punktów ma ktoś inny. Baza danych jest aktualizowana raz dziennie, więc wyświetlona informacja może się zmienić. Dlatego jeżeli masz wątpliwości, sprawdź swoje punkty karne jeszcze raz, na przykład następnego dnia.

Co zrobić krok po kroku:

  1. Wchodzisz na stronę: https://obywatel.gov.pl/.
  2. Wchodzisz w zakładkę: Kierowcy i pojazdy, a następnie klikasz: Sprawdź swoje punkty karne.
  3. Klikasz opcję: Przez internet, a następnie ponownie klikasz w: Sprawdź swoje punkty karne.
  4. Logujesz się do swojego Profilu Zaufanego.
  5. Informacja o twoich punktach karnych wyświetli się od razu.
  6. Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować — jeśli chcesz. Taki wydruk ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (na przykład jako dowód w sprawie).

Usługa jest bezpłatna. Masz pytania dotyczące usługi? Zadzwoń pod numer 422 535 450. Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.

Punkty karne sprawdzisz także na miejscu w najbliższym komisariacie policji. Możesz tam też dostać zaświadczenie z informacją o liczbie punktów karnych na swoim koncie (czyli zaświadczenie o wpisach w ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego) — jeśli chcesz. Takie zaświadczenie może ci się przydać, np. może wymagać go od ciebie pracodawca, jeśli będziesz jeździć służbowym samochodem.

Informację ustną o punktach karnych uzyskasz bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz zaświadczenie, musisz zapłacić 17 zł (w kasie urzędu gminy lub przelewem na konto urzędu, na terenie której jest komisariat) i z potwierdzeniem wpłaty oraz dokumentem tożsamości udajesz się na komisariat, gdzie taki wypis otrzymasz.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.obywatel.gov.pl

Źródło: obywatel.gov.pl

Data opublikowania strony: 12/11/2019