radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

„Charytatywny Weekend Sportowy” w Gliniance

„Charytatywny Weekend Sportowy” w Gliniance

Trzy dni. Trzy różne dyscypliny sportowe i zumba. Cztery różne aktywności ruchowe. I tylko skromnie licząc ponad 130 osób, które zgłosiły się przynajmniej do jednej z nich. To wizytówka akcji, która miała miejsce w Szkole Podstawowej w Gliniance.

Zaczęło się od piątkowego wieczoru z zumbą. Ponad 30 pań 31 stycznia spisało się na medal, uczestnicząc w  treningu, który trwał trzy godziny. W sobotę 1 lutego 25 osób rywalizowało w grach pojedynczych i deblowych w lidze badmintona i pokazowym treningu badmintona. Turniej dwójek siatkarskich zgromadził kolejne 26 osób, które utworzyły 13 par. Wszystko trwało ponad 11 godzin. W niedzielę 2 lutego organizatorzy też nie odpoczęli. 10.00 – to godzina rozpoczęcia turnieju halowej piłki nożnej. I znowu 13 zespołów i znów wysoka frekwencja – łącznie ponad 75 osób. Skończyliśmy późnym wieczorem.

Zmęczenie to słowo, które nie oddaje tego, co czuliśmy. Byliśmy wyczerpani, zmachani i poobijani, no bo jak w takiej akcji nie uczestniczyć aktywnie? Jednak nie ma nic cenniejszego, kiedy ktoś może ofiarować trochę siebie drugiemu człowiekowi.

Uśmiech i obecność małej Hani (zmagającej się z SMA) i jej rodziców, którzy na co dzień podejmują taką walkę, to największa nagroda. Uśmiechy na twarzach państwa Piotrowskich, którym częściowo spalił się dom. To radość, że możesz dać komuś swój czas, wsparcie, modlitwę. Poczucie, że nie są sami ze swoimi problemami.

Byliśmy szczęśliwi. Ogromną frajdą jest robić to, co kochasz i czuć, że twoja praca i wysiłek ma sens. Możemy, jako organizatorzy, podziękować uczestnikom za ich odzew na nasz pomysł. Brawo, Wy!

Przy okazji oczywiście wszyscy wpłacali wpisowe, kupowali przepyszne ciasta, pili znakomitą kawę i herbatę, jedli różne „rarytasy”. To, co uzbieraliśmy (łączna kwota to 6200 zł) ofiarowaliśmy tym, którzy tego naprawdę potrzebują. Ciężko jest wymienić, kto nam pomógł, ale podejmę się niemożliwego: Robert Wróblewski (Alfabadminton), Monika Wielądek (zumba), Robert Siporski (internet 24IT), Firma ABUD, Serwiskawowy.pl, Gmina Wiązowna i GOK w Wiązownie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gliniance. Indywidualnie: Jarosław Możdzonek Tomasz Gołębiowski,  Piotr Rybka, Paweł Wereda, panie które sprzedawały ciasta, kawę i herbatę, rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gliniance, którzy piekli ciasta i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gliniance, którzy pomagali przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 06/02/2020