bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

COVID-19. Boiska dostępne od 4 maja

Boisko przyszkolne. Wiśniowa bieżnia z białymi pasami. Żielony tren do gry w piłkę.
Boisko przyszkolne. Wiśniowa bieżnia z białymi pasami. Żielony tren do gry w piłkę.

Premier zapowiedział, że od 4 maja do użytku udostępnione zostaną boiska i miejsc do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, np. Orliki. Na świeżym powietrzu trenować będzie można bez maseczki.

Na danym terenie będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób, np. mecz koszykówki będzie można rozegrać w składach trzy na trzy osoby, a na jednym korcie czy kajaku – dwie osoby. Minister sportu zapowiedział, że trenować będzie można bez maseczek na twarzach.

Infografika informująca o udostepnianiu obiektów sportowych od 4 maja

W trzecim etapie uruchamiane będą sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte, również z maksymalnie sześcioosobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych. W czwartym etapie otwarte zostaną siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie czy baseny.

Prawdopodobnie jeszcze przed otwarciem siłowni czy klubów fitness, do regularnych rozgrywek wrócą polskie drużyny piłkarskie. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Ekstraklasa wróci już pod koniec maja. Będą to oczywiście mecze bez udziału publiczności. W połowie czerwca na podobnych zasadach wróci Ekstraliga żużlowa.

Podobna sytuacja dotyczy naszych olimpijczyków. Specjalnie dla nich otwarte zostaną dwa ośrodki treningowe – w Wałczu i Spale. Pojadą do nich po dwóch tygodniach w izolacji.

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Data opublikowania strony: 27/04/2020