Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Cyrkularna transformacja biznesu. Praktyczne wskazówki i inspiracje

Logo Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu pt. „Cyrkularna transformacja biznesu: Praktyczne wskazówki i inspiracje”, które odbędzie się 3 lipca w formule online. Spotkanie organizowane jest w ramach V edycji inicjatywy pn. Connect & Scale Up - jest to seria wydarzeń o charakterze wiedzowym i networkingowym, która ma na celu promocję polskich innowatorów i polskich innowacji.

Gospodarka o obiegu zamkniętym to model funkcjonowania rynku, w którym obieg materiałów i produktów jest prowadzony możliwie długo, zgodnie z kilkoma racjonalnymi i skutecznymi zasadami: pożyczaj; dziel się; napraw i odnów; poddaj recyklingowi. W ten sposób wydłuża się cykl życia produktów, co umożliwia zarazem ograniczenie odpadów do minimum.

Gospodarce obiegu zamkniętego towarzyszą adekwatne modele biznesowe, tzw. cyrkularne modele biznesowe, których zastosowanie nie tylko znacząco redukuje negatywne skutki: społeczne, ekonomiczne i środowiskowe, ale także przyczynia się do poprawy rentowności poszczególnych przedsięwzięć gospodarczych. GOZ stwarza ogromną szansę ulepszenia procesów biznesowych, a nawet stworzenia przedsiębiorstw o całkowicie nowym sposobie działania.

Podczas wydarzenia, ekspertka – dr inż. Agnieszka Sznyk, Prezes INNOWO, Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju – opowie, jak w efektywny sposób wprowadzić cyrkularne modele biznesowe do przedsiębiorstwa, a także przedstawi dobre praktyki oraz korzyści płynące z takiego rozwiązania. W spotkaniu udział weźmie także Maja Wasilewska, Ekspert PARP, która zaprezentuje główne cele
i zasady konkursu na najlepsze rozwiązania Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
W konkursie mogą brać udział przedsiębiorcy, którzy oferują rozwiązania umożliwiające transformację w kierunku GOZ. Nagrodą główną w konkursie jest 50 tys. zł, dyplom oraz promocja produktu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie PARP

Źródło: PARP

Data opublikowania strony: 26/06/2023