bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Czyste Sołectwo – moja wizytówka”. Weź udział w akcji!

„Zmiana zaczyna się od działania” tak informuje oficjalna witryna Dnia Ziemi. Święto Ziemi obchodzone jest od lat 60. i ma nam - ludziom przypominać jak ważne jest otaczające nas środowisko naturalne. Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Ziemi jest „Planeta vs. Plastic”. W ramach obchodów zapraszamy do udziału w akcji akcję „Czyste Sołectwo – moja wizytówka”.

Zanieczyszczenie plastikiem ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Obecnie ludzkość produkuje 450 mln. ton plastiku – 70 lat wstecz były to niecałe 2 mln ton. Odpady z plastiku są dziś wszechobecne – zalegają w lasach, rzekach, morzach i oceanach wpływając negatywnie na środowisko naturalne. Mikroplastik dostaje się do organizmów ludzi i zwierząt zagrażając ich zdrowiu i życiu.

Problem zanieczyszczenia plastikiem można rozwiązać poprzez zmniejszenie jego produkcji i zwiększenie poziomu recyklingu. Każdy z nas może przyczynić się do ograniczenia powstawania plastikowych odpadów poprzez wybieranie opakowań z recyklingu, unikając jednorazowych opakowań i poprzez lepszą segregację.

Z okazji Dnia Ziemi nasza gmina po raz kolejny organizuje ekologiczną, wiosenną akcję „Czyste Sołectwo – moja wizytówka”. Zapraszamy mieszkańców, dorosłych, młodzież i dzieci do uczestniczenia w sprzątaniu swojej okolicy.

Akcję przeprowadzimy 12-13 kwietnia. Jak co roku, prosimy o zgłaszanie na formularzu – grup uczestników i miejsc złożenia odpadów do 5 kwietnia.  Jak co roku, grupy za udział w wiosennej akcji otrzymają żywe, naturalne nagrody – sadzonki drzew.

Finał akcji podsumujemy 27 kwietnia  w ramach ekologicznego pikniku, który odbędzie się przy Pawilonie Kultury w Wiązownie.

Akcja "Czyste sołectwo - moja wizytówka" - zgłoś swój udział. Ręka w żółtej rękawiczce trzyma worek śmieci.

Data opublikowania strony: 18/03/2024