bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Darmowe szczepienia przeciw grypie dla seniorów. Najważniejsze informacje

Szczepienie. Na zdjęciu ręka w rękawiczce trzyma strzykawkę i wkłuwa się nią w gołe ramię
Szczepionki mają na celu zapobieganie lub łagodzenia objawów danej choroby (Foto: pixabay.com)

Ruszyły darmowe szczepienia przeciw grypie dla seniorów. Wykonywane są w dwóch naszych ośrodkach zdrowia. Są tylko trzy warunki, które należy spełnić. Pierwszy to wiek: 65+. Drugi: trzeba być mieszkańcem naszej gminy. Trzeci: trzeba otrzymać zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na szczepienie.

W odpowiedzi na pytania, które spływają do urzędu gminy, informujemy, że szczepienia – realizowane za pieniądze z budżetu Gminy Wiązowna – odbywają się w dwóch Ośrodkach Zdrowia: w Wiązownie (ul. Lubelska 36, tel. 22 789 01 15) oraz w Gliniance (ul. Napoleońska 53, tel. 22 789 97 22), które na nasze zlecenie kupują preparaty.

Prawo do szczepienia mają wszyscy seniorzy w wieku 65+, którzy są mieszkańcami naszej gminy. Pacjenci, którzy nie są zapisani do jednego z dwóch naszych ośrodków zdrowia, ale spełniający warunek wieku i zamieszkania, mogą zaszczepić się po okazaniu ważnego zaświadczenia lekarskiego kwalifikującego ich do zabiegu, które można uzyskać w dowolnej przychodni.

Niestety, w całym kraju brakuje szczepionek. Nie ma ich w hurtowniach, a przez to nie ma ich również w aptekach. Z tego też powodu nasze przychodnie, które odpowiadają za zakup preparatów, otrzymają je w niewielkich partiach.

Dlatego też prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość oraz o bezpośredni kontakt z przychodniami, które będą Państwa na bieżąco informować o stanie preparatów i możliwym terminie zabiegu.

 

Plakat informujący o szczepieniach przeciw grypie dla seniorów z Gminy Wiązowna

Data opublikowania strony: 12/10/2020