bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

DD “Senior+”. Zajęcia z muzykoterapii

Drewniane instrumenty muzyczne: tamburyn, trójkąty, bębenek, kastaniety, grzechotki i inne ułożone na czerwonym podkładzie
Drewniane instrumenty muzyczne: tamburyn, trójkąty, bębenek, kastaniety, grzechotki i inne ułożone na czerwonym podkładzie

Seniorzy z Dziennego Domu " Senior+" w Woli Karczewskiej rozpoczną rozbudowane zajęcia z zakresu muzykoterapii zarówno aktywnej, jak i receptywnej.

Nauka dowodzi, że poddawanie człowieka działaniu określonej muzyki znacząco wpływa na jego nastrój, w tym na łagodzenie dolegliwości emocjonalnych, fizycznych oraz psychicznych.

Muzykoterapia  traktowana jest często jako forma rehabilitacji. Dzięki odpowiednim warsztatom seniorzy mogą poprawić orientację przestrzenną, utrzymać koncentrację, stymulować funkcje pamięci, łagodzić stany lękowe, pobudzać wspomnienia, skutecznie radzić sobie ze stresem i napięciem.

Zajęcia rozpoczną się w sierpniu dla seniorów i wolontariuszy z DD ” Senior+” . Z czasem planowane jest poszerzenie działalności dla szerszej grupy odbiorców z terenu Gminy Wiązowna.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Krystyna Motyka

senior plus logo

Data opublikowania strony: 04/08/2020