bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dla najlepszych z najlepszych. “Złote Wiązy” 2022 rozdane

VIII Forum Gospodarcze Gminy Wiązowna i VII gala nagród "Złoty Wiąz" za nami. Podczas wydarzenia o trendach i perspektywach gospodarczych opowiedział zebranym gościom Roman Młodkowski, prezes zarządu nowej ogólnopolskiej telewizji biznesowej – BIZNES24. W czasie drugiej części spotkania wręczono "Złote Wiązy" w sześciu kategoriach oraz dwie nagrody specjalne.

Na VIII Forum Gospodarcze Gminy Wiązowna i galę “Złoty Wiąz”, 26 października w hotelu Mercure Wiazowna Brant, licznie przybyli przedsiębiorcy i przedstawiciele firm działających na terenie naszej gminy.

– “Ostatnie lata dla większości z nas nie należą do najłatwiejszych. Pandemia koronawirusa, nauczyła nas życia na trochę innych zasadach. Wymusiła na nas przewartościowanie naszego podejścia do spraw. Nagle zaobserwowaliśmy, że zmieniły się nam priorytety. Odczuli, to wszyscy, w tym też Wy – przedsiębiorcy. Niestety, wiele firm, z różnych branży musiało zakończyć swoją działalność, bo ich dochody, z dnia na dzień, wyhamowały niemalże do zera. Ale były też takie, które ze względu na swoją specyfikę, odlazły się w sytuacji kryzysowej i rozwinęły szerzej swoją działalność” – powiedział na wstępie Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny. – “Obecny rok również jest wymagający. Gdy w lutym wybuchła wojna w Ukrainie, jeszcze bardziej zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z tego, że niestety wolność nie jest rzeczą pewną i oczywistą. Przy tej całej tragedii wojennej, wydarzają się również rzeczy dobre, bo „Ludzi dobrej woli jest więcej”. W bardzo krótkim czasie zorganizowaliśmy się, aby nieść pomoc uchodźcom. Również Wy, drodzy Przedsiębiorcy, zaangażowaliście się w akcję pomocy Ukraińcom. Chciałbym Wam z tego miejsca za to bardzo podziękować. Jestem z tego tytułu niesamowicie dumny, że są w naszej gminie mieszkańcy i przedsiębiorcy – ludzie o sercach przepełnionych dobrem, zdolni do poświęceń dla drugiego człowieka, chociaż sytuacja kryzysowa na nich też odciska piętno”.

Następnie głos zabrał nasz prelegent – Roman Młodkowski, który w bardzo ciekawy i obrazowy sposób zaprezentował nam informacje dotyczące megatrendów oraz perspektyw w gospodarce. Na wielu ciekawych przykładach pokazał, jaki ogromny skok dokonał się w ciągu ostatnich dziesięciu. To, co jeszcze w 2012 r. było tylko pewnym wyobrażeniem, dziś jest oczywistością.

Podczas gali “Złoty Wiąz” uhonorowaliśmy najlepszych przedsiębiorców z terenu naszej gminy oraz tych, którzy wyróżniają się w swojej działalności społecznej. Nagrody w konkursie przyznano w następujących kategoriach: Mała Firma Roku, Pracodawca Roku, Nestor Biznesu, Innowacyjna Firma Roku, Filantrop Roku oraz Lider Ekonomii Społecznej.

Mała Firma Roku

Nominowani do nagrody:

 1. POL-MET M. Błachnio sp. k.,
 2. The Big Fellow B. Zięciowski,
 3. Przedszkole Niepubliczne ,,Zabawny kącik”,
 4. Meble Kowalski R. Kowalski,
 5. Modrzewiowa Sp. z o.o. Sp. K.

Nagrodę “Złoty Wiąz” przyznano POL-MET M. Błachnio Sp. K.

Pracodawca Roku

Nominowani do nagrody

 1. Heban Sp. z o.o. sp. k.,
 2. Jarton Sp. z o.o.,
 3. NTT System S.A.

Nagrodę “Złoty Wiąz” przyznano Heban Sp. z o.o. sp. k.

Innowacyjna Firma Roku

Nominowani do nagrody:

 1. 24IT Media Sp. z o.o.,
 2. Wytwórnia Grzybni PG POSZWALD,
 3. Witkowska &Partnerzy Sp. z o.o.

Nagrodę “Złoty Wiąz” przyznano 24IT Media Sp. Z o.o

Nestor Biznesu

Nominowani do nagrody:

 1. Sklep Spożywczo-Przemysłowy Roman Cacko,
 2. Firma Dźwigowo-Transportowa Józef Pykało,
 3. P.W. TEKOR Jolanta Pieniak
 4. ATS DISPLAY Sp. z o.o.

Nagrodę “Złoty Wiąz” przyznano P.W. TEKOR Jolanta Pieniak.

Filantrop Roku

Nominowani do nagrody:

 1. ASMA Polska S.A.,
 2. CFE Polska Sp. z o.o.,
 3. Cross Poland Sp. z o.o.

Nagrodę “Złoty Wiąz” przyznano Cross Poland Sp. z o.o.

Lider Ekonomii Społecznej

Nominowani do nagrody:

 1. Klub Sportowy Advit Wiązowna,
 2. Koło Terenowe Przedmoście Warszawa Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Pro Fortalicium,
 3. Klub Sportowy Glinianka.

Nagrodę ‘’Złoty Wiąz” przyznano Klubowi Sportowemu ADVIT.

W ręce dwóch naszych gości trafiły “Nagrody Specjalne” przyznawane przez Wójta Gminy Wiązowna za całokształt działalności. W tym roku odebrali je dwaj nestorzy biznesu: prezes firmy ASMA Polska S.A. Marek Perłowski oraz przedsiębiorca i jeden ze 100 najbogatszych Polaków w kraju – Zbigniew Niemczycki.

Zachęcamy do przeglądania zakładki „Dla firm”, w której zamieszczamy informacje i porady dla biznesu. W „Powiązaniach” są specjalne strony na informacje dla i od naszych przedsiębiorców.

Data opublikowania strony: 27/10/2022