mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dodatek węglowy. Złóż wniosek do Centrum Usług Społecznych w Radiówku

Dodatek węglowy. Złóż wniosek do Centrum Usług Społecznych w Radiówku

Węgiel
Dodatek węglowy będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, które opalają dom węglem (Foto: pixabay.com)

3000 zł – tyle wynosi dodatek węglowy. Będzie wypłacany jednorazowo tym, którzy ogrzewają swoje domy węglem. Opublikowano rozporządzenie z wzorem wniosku, który należy wypełnić i złożyć w gminie. U nas w Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna w Radiówku.

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel, spalany w: kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym. Urządzenia te muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Nie ma kryterium dochodowego. Warunkiem jego otrzymania jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Formularza wniosku jest do pobrania w Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna w Radiówku oraz dostępny jest pod tekstem.

Formularz jest prosty. Na początku wpisujemy informację do kogo kierujemy wniosek. Wnioski o dodatek węglowy będzie rozpatrywany przez gminę. Następnie osoba składająca wniosek powinna wpisać swoje dane, w tym imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania. Jeżeli w skład gospodarstwa domowego wchodzą też inne osoby, w kolejnej rubryce wpisujemy ich dane osobowe z numerem PESEL i adresem zamieszkania.

Następnie w formularzu zaznaczamy jedno, główne źródło ogrzewania węglowego, np. kocioł na paliwo stałe, koza czy piec kaflowy. Pamiętajmy! Wskazane przez nas źródło ogrzewania powinno być wcześniej wpisane do lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Będzie to weryfikowane przez gminę na etapie rozpatrywania wniosku. Na koniec podpisujemy oświadczenie o tym, że podane w formularzu dane są prawdziwe.

Od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku gmina będzie miała 30 dni na wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł. Wnioski o wypłatę będzie można składać do 30 listopada 2022 r.

Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna informuje, że w przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wniosek należy złożyć w Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna w Radiówku (Radiówek 25, 05-462 Wiązowna) w poniedziałek w godz. 8.00 – 18.00, a od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Tu również można uzyskać więcej informacji na temat dodatku pod nr tel. 22 780 46 59.

Źródło: gov.pl

Data opublikowania strony: 17/08/2022