bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dominik z Dziechcińca potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka

Chłopiec podczas rehabilitacji
Dominik marzy, aby samodzielnie zacząć chodzi. Pomóżmy spełnić to marzenie chłopcu (Foto: siepomaga.pl)

Mieszkaniec naszej gminy 13-letni Dominik marzy o tym, aby zagrać w piłkę nożną. Niestety, jest to niemożliwe ze względu na chorobę chłopca. Niezbędna jest bardzo kosztowna operacja. Rodzice muszą zebrać prawie 360 tys. zł. Każdy z nas może dołożyć cegiełkę i sprawić, aby Dominik stanął na nogi i zaczął chodzić. Trwa zbiórka na operację chłopca.

Dominik mieszka wraz z rodziną w Dziechcińcu. Urodził się pod koniec szóstego miesiąca ciąży, ważąc tylko 1060 gram. Strach o jego zdrowie i życie towarzyszył rodzicom chłopca od pierwszych wspólnych chwil. Wylew, niedowład czterokończynowy, spastyka mięśniowa… Wszystko to zapoczątkowało intensywną rehabilitację, która trwa aż do dziś.

Jak piszą rodzice: „W tym roku mijają trzy lata od operacji SDR, która zniwelowała spastykę synka. Dominik porusza się za pomocą kul. Niestety, jego nagły i szybki wzrost spowodował silne bóle kończyn, utrudniające prostowanie nóg. Kilka dni temu pojechaliśmy do Paley European Institute w Warszawie. Syn został zakwalifikowany na operację u dr. Feldmana. Profesor dał Dominikowi szansę na samodzielne chodzenie!

Nasz syn kocha sport i jak większość chłopców marzy o karierze piłkarskiej. Każdy sportowiec jest dla niego autorytetem. Doskonale wie, że sukces wymaga czasu i poświęcenia. On również swoje życie poświęca walce… Walce o zdrowie i lepszą sprawność. Kwota operacji jest dla nas niemalże nieosiągalna. Wierzmy, że Państwa pomocą uda nam się uzbierać niezbędną sumę”.

Trwa zbiórka na siepomaga.pl. Każda kwota ma znaczenie. Wystarczy wejść na stronę: https://www.siepomaga.pl/dominik-debski i przekazać wybraną przez siebie sumę. Pomóżmy stanąć Dominikowi na nogi!

Data opublikowania strony: 29/04/2021