mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dopłaty dla rolników. Wnioski do 15 czerwca

Dopłaty dla rolników. Wnioski do 15 czerwca

Zielony ciagnik ciagnie na przyczepie bele słomy
Agencja Rolna uruchamia kolejne dopłaty dla rolników (Foto: pixabay.com)

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedłużył do 15 czerwca termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za rok 2020.

Dotyczy to płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW (w ramach działań: rolno-środowiskowo-klimatycznego, rolnictwo ekologiczne, dobrostan zwierząt oraz płatności ONW i premii zalesieniowej).  Do piątku 8 maja w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zarejestrowano ponad 463 tys. e-wniosków oraz prawie 192 tys. oświadczeń potwierdzających brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. 

Z powodu epidemii koronawirusa również rolnicy, przekazujący oświadczenia, mają więcej czasu na dostarczenie dokumentów. Zgodnie z zapisami ustawy o COVID-19 oświadczenia można składać w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu epidemii (stanu zagrożenia epidemicznego), ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności, czyli nie później niż
do 15 czerwca 2020 r.  

Wnioski i oświadczenia można składać również po 15 czerwca 2020 r., z tym, że za każdy dzień opóźnienia (do 10 lipca 2020 r.) należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.arimr.gov.pl/ 

 

Data opublikowania strony: 11/05/2020